Krynicki Ogród Żywiołów

Zastępca Naczelnego

Screen za krynica.tv

Ma on być nową atrakcją uzdrowiska o charakterze edukacyjnym – poinformowało Radio Kraków.

Dzięki niemu turyści i mieszkańcy będą mogli poznać prawa i zjawiska rządzące naturą. Na ekspozycji pokażemy siły ziemi, wody, ognia, powietrza i metalu. Jest planowany montaż urządzeń do przeprowadzania doświadczeń fizycznych odnośnie wody i kuźnia odnośnie ognia, planowana jest także mała wieża widokowa, siłownia, alejki, lampy. To będzie wszystko porozkładane, żeby tam ludzie mogli przyjemnie spędzać czas. Jestem przekonany, że to się będzie cieszyło bardzo dużą popularnością”

– powiedział krakowskiej rozgłośni burmistrz Krynicy Piotr Ryba.

Ogród Żywiołów zajmie ponad 5 hektarów powierzchni. Władze gminy w ostatnich dniach wybrały wykonawcę zadania. Atrakcja będzie gotowa najpóźniej w połowie 2022 roku. Koszt inwestycji to blisko 5 milionów złotych”

– czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte