Ultrafioletem w koronawirusa

Zastępca Naczelnego

Fot. ilustracyjne

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie rozpoczęło testy dezynfekcji tramwajów i autobusów z wykorzystaniem lamp ultrafioletowych, aby skutecznie zlikwidować zarazki koronawirusa.

Już od kilku tygodni codziennie dokładnie czyszczone są przy pomocy specjalnych środków chemicznych te elementy, których najczęściej dotykają pasażerowie (przyciski, poręcze, uchwyty, kasowniki i automaty biletowe). Teraz zdecydowano o wykorzystaniu tych samych promienników, które są stosowane m.in. w szpitalach oraz gabinetach zabiegowych.

Cztery takie zestawy z ośmioma lampami UV zostały użyte do zdezynfekowania 26-metrowego wagonu NGT6 w zajezdni tramwajowej Podgórze. Ustawiono go w wydzielonej części hali, żeby nikt postronny nie miał doń dostępu, ponieważ działanie fal ultrafioletowych jest szkodliwe dla skóry i dla oczu.

 

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte