Prywatne testy na koronawirusa

Zastępca Naczelnego

prof. dr hab. Jakub Swadźba/YT

Prezes laboratoriów medycznych Diagnostyka profesor dr hab. Jakub Swadźba ujawnił, że jego firma rozpoczęła wykonywanie testów na obecność koronawirusa – poinformował portal LoveKraków.

Badania prowadzone są w czterech laboratoriach: we Wrocławiu, w Szczecinie, w województwie wielkopolskim oraz w Krakowie. Wykonuje się ich około 600 dziennie, ale wydajność może wkrótce zostać zwiększona do 2000.

Równolegle pracujemy nad tym, aby do listy laboratoriów dołączyły wkrótce nasze kolejne placówki, w Gdyni, Warszawie, Cieszynie i Katowicach. Aktualnie wykonujemy badania dla kilkudziesięciu szpitali i placówek medycznych na mocy podpisanych umów. Współpraca z Ministerstwem Zdrowia, władzami wojewódzkimi oraz regionalnymi sanepidami przebiega bardzo sprawnie”

– powiedział portalowi prof. Swadźba.

Badania wykonywane są metodą zgodną z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia.

Prezes spółki podkreśla, że ze względów epidemiologicznych próbki nie są pobierane w punktach wymazów na obecność koronawirusa. W przyszłości mają uruchomić specjalne punkty pobrań dedykowane wymazom w kierunku SARS-CoV-2. Obecnie badania wykonywane są tylko dla szpitali i innych placówek medycznych”

– czytamy na stronie https://lovekrakow.pl

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte