Wytrzymamy?

Zastępca Naczelnego

Jerzy Bukowski

Nie tak dawno pisałem, że Polacy wykazują się bardzo dużą dyscypliną w zakresie przestrzegania surowych przepisów wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Od 1 kwietnia zostały one mocno obostrzone, co stawia przed nami kolejne wyzwania.

Mam nadzieję, że za kilka tygodni będzie można udzielić pozytywnej odpowiedzi na zadane w tytule pytanie. Wielokrotnie już obalaliśmy przecież dosyć powszechną, ale także powierzchowną opinię o skłonności do sprzeciwiania się zarządzeniom władzy jako istotnej cesze naszego charakteru narodowego.

Jeżeli wysokie wymagania stawia nam rząd, który szanujemy i któremu ufamy, to jesteśmy gotowi na daleko idące wyrzeczenia i rezygnację z części indywidualnej wolności. A wszystkie sondaże pokazują, że dobrze oceniamy postanowienia obecnej władzy w sprawie walki z zabójczym wirusem.

Jestem więc optymistą.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte