Wirtualne Tatry

Zastępca Naczelnego

Fot. ilustracyjne/ YT

Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego zachęca w czasie koronawirusowej pandemii do jego wirtualnego odwiedzenia – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Na stronie internetowej TPN codziennie publikowane są filmy, w których przyrodnicy w ciekawy sposób opowiadają o Tatrach. Ta oferta Parku spotkała się natychmiast z pozytywną reakcją internautów.

Z powodu stanu epidemii i zamknięcia Tatr dla turystów nasi edukatorzy z dnia na dzień stracili swoich odbiorców. To kazało nam zadać sobie pytanie, jak mimo tej sytuacji docierać z naszym przekazem do ludzi. Szybko zdecydowaliśmy, że przenosimy się, a może raczej intensyfikujemy nasze działania w świecie wirtualnym. Chodzi nam o przekazanie emocji, wrażeń i kontakt z turystami, którzy dzięki temu, choć na chwilkę, poprzez monitor komputera czy ekran telefonu, mogę znaleźć się w Tatrach”

– powiedziała PAP Paulina Kołodziejska z TPN.

Proponowane są dwa cykle filmowe.

Pierwszy z nich zatytułowany <Głowa do Góry> prezentuje kilkuminutowe filmy edukacyjne, przyrodnicy dzielą się swoją wiedzą na temat Tatr, zjawisk w nich zachodzących, aktualnościami ze świata przyrody, opowieściami o historii i kulturze. Drugi cykl to <Tatry od ręki> prezentujący krótkie relacje leśniczych i innych pracowników TPN, którzy niemal na żywo dzielą się tym, co napotykają przy tatrzańskich traktach”

– czytamy w depeszy PAP.

Władze TPN mają w planie opublikowanie programów dla dzieci, przyrodniczych zagadek, quizów i minisłuchowiska. Przygotowywana jest także akcja społecznościowa pod hasłem „Zapytaj parkowca”, podczas której internauci będą mogli zadawać pytania tatrzańskim przyrodnikom.

Z powodu zagrożeniem koronawirusem decyzją władz TPN od 13 marca został zamknięty dla turystów cały obszar polskich Tatr. Oprócz punktów wejściowych do TPN, zamknięte są tatrzańskie schroniska i nieczynne są parkingi przy wejściach na szlaki”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte