Parafrazuję tytuł z klasycznej powieści Gabriela Garcia Marqueza, „Miłość w czasach zarazy”. Akcja rozwija się gdzieś w drugiej połowie XIX wieku w Kolumbii na Karaibach. Latynoska atmosfera, w której tętni życie, polityka, gospodarka, przez które przetaczają się różne żywioły: wojna domowa, epidemia cholery, czyli zaraza, bieda. W tym tyglu żyją ludzie i marzą o miłości. Przeplatają się różne wątki ich życia i różne etapy miłości. Miłość, mimo zarazy, która ogarnia kraj, płynie zamknięta w kwarantannie statku.
Markety budowlane tak, kościoły nie! Drakońskie zakazy dla wierzących
48„W rozporządzeniu Pana Ministra ograniczono z 50 do 5 liczbę uczestników sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych na danym terenie lub w danym obiekcie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (sic!) pomieszczeń. Nałożenie tego drakońskiego w swej istocie obowiązku dotknie przede wszystkim wiernych Kościoła Katolickiego, zwłaszcza w okresie najważniejszym roku liturgicznego, czyli Wielkiego Tygodnia. Jest to o tyle niezrozumiałe, że tak ostre zakazy zastosowano w zmienionym rozporządzeniu tylko wobec osób wierzących. Natomiast nie wprowadzono podobnych rozwiązań wobec klientów sklepów i nie określono maksymalnej liczby osób mogących przebywać jednocześnie na ich terenie” – napisał dzisiaj prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski w swoim liście do ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. CZYTAJ CAŁOŚĆ APELU!
Położna idzie do sądu
1Zwolniona dyscyplinarnie po tym, jak w internecie skrytykowała Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu za brak maseczek ochronnych i trudne warunki pracy położna zapowiada, że zamierza walczyć o swoje dobre imię oraz o przywrócenie do pracy – poinformowało Radio Kraków.
Zdyscyplinowani Polacy
W czasach trudnych wiele dowiadujemy się o sobie.
Pandemia koronawirusa pozwala wyraźnie ujawnić różne postawy. Za wcześnie jeszcze na dokonywanie jakichkolwiek podsumowań, bo najbliższe dni mogą je obrócić wniwecz, wolno jednak już teraz powiedzieć, że Polacy zachowują się w obliczu tego dramatu niezwykle odpowiedzialnie, co przejawia się przede wszystkim w społecznej dyscyplinie.
Płyną pieniądze dla krakowskich szpitali
W ciągu zaledwie dwóch dni na konto bankowe Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie wpłynęło ponad pół miliona złotych na zakup sprzętu potrzebnego do walki z koronawirusem – poinformowała Polska Agencja Prasowa.
Kto okazał się cynikiem?
1Wszyscy kandydaci na urząd Prezydenta RP – poza obecną głową państwa – zgodnie krytykują głoszoną przez obecny obóz władzy koncepcję utrzymania majowego terminu wyborów.
Duchowa adopcja konających i pracowników służby zdrowia
Należący do działającego również w Polsce Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum” Włosi wyszli z inicjatywą pod hasłem „Adoptuj konającego” – podała Katolicka Agencja Informacyjna.