Paczki zamiast zupy

Zastępca Naczelnego

Pomimo epidemii koronawirusa krakowska Fundacja „Zupa na Plantach” nie zaprzestaje swojej akcji dokarmiania osób bezdomnych i ubogich, a jedynie – ze względu na bezpieczeństwo wolontariuszy – zamiast gorącego posiłku będzie rozdawać paczki w tzw. miejscach niemieszkalnych, czyli w pustostanach i w ogródkach działkowych – poinformowało Radio Kraków.

W paczkach będzie długoterminowe jedzenie i środki higieniczne, które w takich prowizorycznych warunkach pozwolą im jakoś dbać o siebie. To ma na celu z jednej strony dostarczenie takiej paczki, która na kilka dni powinna wystarczyć, a po drugie skłonić ich do tego, żeby nie migrowali, żeby dla siebie i innych nie stanowili zagrożenia”

– powiedział krakowskiej rozgłośni przedstawiciel Fundacji Piotr Żyłka.

Do paczek dołączane są też ulotki z informacją uświadamiającą bezdomnych o obecnie panującym zagrożeniu oraz o tym co robić kiedy zauważą u siebie symptomy choroby”

– czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte