„Zakupy dla Seniora”

Zastępca Naczelnego

Pod takim hasłem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie uruchomił w związku z zagrożeniem epidemicznym specjalną usługę – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Mogą z niej skorzystać mający więcej niż 60 lat mieszkający samotnie, z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością oraz samotni niepełnosprawni po 18. roku życia krakowianie, którzy nie powinni opuszczać domu z uwagi na zagrożenie koronawirusem.

Koszty zakupu niezbędnych artykułów pokrywa zainteresowany, a dostarczą je pod wskazany adres – w następnym dniu po zgłoszeniu – pracownicy krakowskiego MOPS. O taką pomoc można poprosić raz w tygodniu. W ramach usługi pracownicy Ośrodka będą dokonywać zakupów podstawowych artykułów spożywczych, środków czystości i higienicznych w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w wybranym hipermarkecie posiadającym szeroki asortyment artykułów”

– czytamy w depeszy PAP.

CZYTAJ TAKŻE:

Koronawirus. We Wrocławiu chadecy uruchomili akcję „POMOCNA DŁOŃ #Wrocław”

Kwota zgłaszanych zakupów nie powinna być wyższa niż 150 złotych.

Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 887 202 948 od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 14.30 lub na adres: [email protected]

Podczas rozmowy z pracownikiem MOPS należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Ponadto osoba zostanie poproszona o podanie numeru PESEL w celu weryfikacji wieku oraz braku możliwości zaopatrzenia w zakupy przez innych członków rodziny”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte