11 marca pisałem, że zakopiańscy policjanci odnaleźli 41-letniego mężczyznę, który zgłosił się do tamtejszego Szpitala im. Tytusa Chałubińskiego twierdząc, że może być zarażony koronawirusem, ale po badaniach – na szczęście nie wykazały u niego objawów chorobowych – uciekł z tej placówki. Po zatrzymaniu objęto go nadzorem inspekcji sanitarnej, podobnie jak osoby, które miały z nim w ostatnich dniach kontakt, a Szpitalny Oddział Ratunkowy został zdezynfekowany.
Koronawirusowa mobilizacja społeczna
W chwilach poważnych zagrożeń Polacy potrafią się znakomicie zachowywać. Po raz kolejny obserwuję to w trudnym okresie zagrożenia koronawirusem.
Koronawirusowy test dla opozycji
W szczególnie trudnych sytuacjach najlepiej można ocenić zachowania polityków opozycji.
Kiedy w grę wchodzi życie i zdrowie rodaków, powinni się oni wykazać umiejętnością twórczego współdziałania ponad wszelkimi podziałami, co oznacza gotowość udzielenia poparcia rządowi, nawet jeżeli na co dzień toczą z nim bezpardonową walkę.
Król bufonów
2Do polityki zawsze garnęło się mnóstwo ludzi przepełnionych nadmierną i niczym nie uzasadnioną miłością własną, która wzrasta, jeżeli powierza się im ważne funkcje.
Wśród obecnie funkcjonujących w naszym życiu publicznym egocentryków i bufonów palma pierwszeństwa niewątpliwie należy się marszałkowi Senatu profesorowi Tomaszowi Grodzkiemu. Bije on wszelkie rekordy samouwielbienia, wkrótce może doścignąć w tej materii Lecha Wałęsę, który do tej pory był w niej bezkonkurencyjny.
Godny zaufania minister Szumowski
Polacy bardzo dobrze oceniają kluczową postać w walce z koronawirusem, jaką jest minister zdrowia profesor Łukasz Szumowski – tak wynika z przeprowadzonego na zlecenie Onetu sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych.
Przedwczesny koniec sezonu zimowego w Tatrach
Polska i Słowacja poszły śladem krajów alpejskich i ze względu na koronawirusa ośrodki narciarskie w tych krajach zakończyły sezon narciarski już w połowie marca.
Chadecy zaapelowali do Rządu RP o zamrożenie cen żywności i produktów BHP na czas stanu zagrożenia epidemicznego!
1– Apeluję do Rządu RP o natychmiastowe zamrożenie cen żywności i artykułów BHP na czas stanu zagrożenia epidemicznego. Za łamanie takiego czasowego zakazu powinno nieść za sobą odpowiednie sankcje, np. kary finansowe dla sklepów stacjonarnych uzależnione od powierzchni sklepu. Tak nie może dalej być! Przykładowo, mała puszka fasoli niedawno kosztowała około 2 złote, a teraz są one oferowane w sprzedaży internetowej na znanym portalu sprzedażowym po 7 złotych! Płyn dezynfekcyjny podrożał nawet o 250 procent. To nie jest czas na wyzyskiwanie kryzysu przez biznes. Uważam też, że osoby które stracą pracę z uwagi na likwidację firmy w związku z pandemią koronawirusa powinny otrzymać gwarancję państwa w postaci kilkumiesięcznego pobierania utraconego wynagrodzenia z funduszu gwarancyjnego. Należy też zakazać zwolnień w sytuacji przetrwania kryzysu przez daną firmę – udzielając im przy tym stosownej pomocy finansowej (poręczenia, kredyty, zwolnienia podatkowe) w utrzymaniu zatrudnienia i jego warunków – mówi NGO lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.