Tegoroczny Marsz Żywych w innym terminie

Zastępca Naczelnego

Z powodu zagrożenia koronawirusem przełożono tegoroczny Marsz Żywych przechodzący Drogą Śmierci między byłymi obozami Auschwitz I oraz Auschwitz II- Birkenau poinformowało Radio Kraków.

Decyzję podjęto ze względu na rozprzestrzenianie się choroby w Europie i Stanach Zjednoczonych. Informację opublikowano na stronach organizacji. Shumel Rosenman przewodniczący organizacji <Marsz Żywych> powiedział, że decyzja zapadła po konsultacjach z organami ds. zdrowia. Jak poinformował głównym celem jest zdrowie uczestników marszu oraz osób, które do nich dołączą, w tym osób ocalonych z Holokaustu”

– czytamy na stronie krakowskiej rozgłośni.

Marsze są organizowane wczesną wiosną od 1988 roku. Uczestniczy w nich wraz z ważnymi polskimi i izraelskimi politykami kilka tysięcy młodzieży żydowskiej z całego świata.

Nasze przesłanie edukacyjne, zwłaszcza w obliczu rosnącego antysemityzmu, zostanie przekazane w tym roku innymi środkami. Nawet jeśli nie jesteśmy w stanie być w Polsce, pozostajemy głęboko oddani naszym wartościom i naszej historycznej roli”

– skomentował tę decyzję Shmuel Rosenman (cytat za Radiem Kraków).

Na stronie organizacji poinformowano, że Marsz Żywych odbędzie się w innym terminie, prawdopodobnie pod koniec roku.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte