Całoroczne Centrum Sportów Zimowych w Krakowie

Zastępca Naczelnego

Skoro bogaci Arabowie zbudowali już kilka zadaszonych obiektów do uprawiania narciarstwa i snowboardingu na pustynnych terenach, gdzie temperatura kojarzy się bardziej z Saharą niż z Alpami, tym bardziej mogą pokusić się o taki krakowianie.

Dwa sztuczne lodowiska, kryta pływalnia, oświetlona igielitowa górka dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjna trasa biegowa, plac do jazdy na deskorolkach i rolkach oraz zaplecze gastronomiczno-restauracyjne. Planowany obiekt będzie łączył w sobie wiele funkcji. Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej będą mogli korzystać (w zależności od pory roku) narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach czy biegacze”

– tak opisał portal KrKNews mające powstać w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej Całoroczne Centrum Sportów Zimowych.

Na przełomie lutego i marca Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej tego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w celu uzyskania pozwolenia na jego budowę.

Zdaniem cytowanych przez portal urzędników, obiekt powstanie na miejskim gruncie, a jego lokalizacja i charakter są zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. CCSP umożliwi dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko przez mieszkańców Płaszowa i powstającego w jego pobliżu Nowego Miasta, ale dla wszystkich krakowian dzięki dogodnym połączeniom środkami komunikacji miejskiej z pozostałymi dzielnicami.

Budynek Całorocznego Centrum Sportów Zimowych ma być samowystarczalny energetycznie. Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę otworzą drogę do podjęcia starań o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji”

– napisano na stronie https://krknews.pl/

A co, dlaczego Polak (konkretnie krakowianin) ma być gorszy od Araba?

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte