Dr Bogusław Rogalski: Posiadanie narkotyków nadal powinno być karalne

Zastępca Naczelnego1

dr Bogusław Rogalski/YT

Politycy z obozu Włodzimierza Czarzastego promują skandaliczne postawy i rozwiązania. – Uważam, że marihuanę należy zalegalizować – podkreśliła w programie „Polityka na ostro” w Polsat News poseł Wiosny Roberta Biedronia, Beata Maciejewska. Argumentując swoją opinię, podawała siebie jako przykład. – Dzisiaj jest to karalne, a ja jako osoba dorosła, która wie co robi, mam prawo sobie zajarać, kiedy chcę – zaznaczyła.

W mojej opinii, wykreślenie możliwości legalnego posiadania jakiejkolwiek ilości narkotyków na tzw. „własny użytek”, co zostało wprowadzone przez nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w październiku 2000 roku, umożliwiło skuteczniejszą ochronę Polaków przed zalewem narkotyków. Dodać należy, że ówczesna nowelizacja została podjęta dzięki wspólnej inicjatywie w tej kwestii ze strony Stowarzyszenia „Młodzi Konfederaci”, Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Federacji Młodych Ruchu Odbudowy Polski i Młodzieży Wszechpolskiej. Dzisiaj Robert Biedroń – kandydat postkomunistów w nadchodzących wyborach prezydenckich – właściwie nie ma programu poza hasłami, a zatem najwyraźniej chce ryzykować zdrowie i życie tysięcy młodych Polek i Polaków przedstawiając projekt zmian cofający nas o dwie dekady.

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 2000 roku (III kadencja Sejmu RP) wykreślająca art. 48 ust 4 wynikała ze słusznej obeserwacji, że stan wprowadzony w ustawie z 1997 miał rzekomo uchronić przed sankcją karną przede wszystkim osoby uzależnione. Dzięki inicjatywie prawicowych młodzieżówek przyjęto jednak, że taki stan rzeczy ułatwia rozprowadzanie narkotyków. Dilerzy bowiem, którzy w rzeczywistości rozprowadzali masowo środki odurzające posiadali właśnie przy sobie nieznaczną ilość narkotyków.

Tymczasem narkotyki są raną na ciele naszego społeczeństwa, stanowiąc nową, współczesną postać niewolnictwa. Zwrócił na to uwagę papież Franciszek w przemówieniu do uczestników seminarium zorganizowanego przez Papieską Akademię Nauk w Rzymie, których przyjął na audiencji 24 listopada 2016 roku w Watykanie. Obradom towarzyszyło hasło: „Narkotyki: problemy i rozwiązania tej plagi światowej”.

Ojciec Święty zaznaczył na wstępie, że jest to rana w naszym społeczeństwie, „która chwyta w swe sieci wiele osób”. Stają się one ofiarami nowego zniewolenia, uzależnienia, które moglibyśmy nazwać „chemicznym” i jest to „niewątpliwie nowa forma niewolnictwa, które – jak wiele innych – uderzają w dzisiejszego człowieka i w całe społeczeństwo” – podkreślił Franciszek. Wskazał, że oczywiście nie ma jednej tylko przyczyny tego uzależnienia, ale składają się na to różne czynniki, np. brak rodziny, naciski społeczne, propaganda prowadzona przez handlarzy narkotyków i pragnienie przeżycia nowych doświadczeń.

Poseł Maciejewska, która chce sobie „zajarać”, kiedy zechce, ani brak programu Roberta Biedronia adresowanego do polskiej młodzieży, nie mogą być powodem dla rzucania haseł, których realizacja jest społecznie szkodliwa. Beata Maciejewska powinna przy tym pamiętać, że jeżeli zechce sobie „zajarać” – to poza samą nielegalnością takiego zachowania, to dokonanie takiej manifestacji jej rzekomej nieograniczonej wolności na terenie Sejmu RP będzie tak samo naganne, jak przykłady parlamentarzystów, którzy po gmachu przy Wiejskiej poruszali się w stanie nietrzeźwości.

Reasumując. Uważam, że Posiadanie narkotyków nadal powinno być karalne!

 

dr Bogusław Rogalski *

 

* lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI kadencji.

 

 

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 3cc45332 | #1

    Brawo, zgadzam się całkowicie z Panem Dr Bogusławem Rogalskim…Prezesem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin…Mówimy nie niewolnictwu jakie niesie uzależnienie od narkotyków…

Komentarze są zamknięte