Zagranica kibicuje Krakowowi w sprawie poprawy jakości powietrza

Zastępca Naczelnego

Coraz więcej mediów z całego świata interesuje się działaniami podjętymi przez władze Krakowa w walce ze smogiem. W swoich relacjach podkreślają radykalne rozwiązania zastosowane w tej materii w naszym mieście.

W ostatnich miesiącach o działaniach Krakowa na rzecz poprawy jakości powietrza informowały portale i telewizje: Bloomberg ze Stanów Zjednoczonych, <Monocle> i „<Thomson Reuters Foundation> z Wielkiej Brytanii, <Deutsche Journalistenschule> z Niemiec, <Le Temps> ze Szwajcarii, FUJI TV z Japonii, <Neue Zürcher Zeitung> z Austrii, TV CBC z Kanady, RAI z Włoch”

– czytamy w Magicznym Krakowie.

Kraków przeszedł długą drogę od momentu, kiedy wskazywano, że jest to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miejsc do stanu obecnego, kiedy staliśmy się liderem w skali kraju wdrażając całe spektrum programów antysmogowych. Zanieczyszczenie powietrza to nie tylko problem tego regionu czy Polski. Na mapie świata widać sporo takich obszarów, dlatego tym bardziej mobilizuje nas to do dalszej pracy i dzielenia się doświadczeniami”

– powiedział portalowi pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. jakości powietrza Paweł Ścigalski.

Kraków jako pierwsze miasto w Polsce rozpoczął zdecydowane działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Od 1995 roku zlikwidowano ponad 45 tysięcy tzw. kopciuchów, czyli starych pieców węglowych. Pozostało ich już tylko około 2850.

Działania Krakowa zostały również docenione w rankingu <New York Timesa>. Nasze miasto zajęło 14. miejsce. Kraków wyróżniono nie tylko za bogatą historię, kulturę i architekturę. Podkreślono, że w ostatnim czasie koncentruje się na poprawie jakości powietrza i współtworzonych z mieszkańcami akcjach zazieleniania miasta”

– napisano na stronie https://www.krakow.pl

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte