Kościół staje po stronie represjonowanej prof. Ewy Budzyńskiej z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Zastępca Naczelnego

prof. Ewa Budzyńska/ is.wns.us.edu.pl

Ks. abp Wiktor Skworc i Rada Społeczna przy metropolicie katowickim wyrazili solidarność z prof. Ewą Budzyńską, która jest poddawana nagonce za prezentację katolickich poglądów.

Grupie studentów nie spodobało się to co mówiła socjolog z Uniwersytetu Śląskiego. Oskarżyli ją m.in. o homofobię i szerzenie poglądów radykalno-katolickich.

Teraz wykładowcy grozi kara dyscyplinarna. Postępowanie wszczęły władze uczelni. Przeciwko takiemu działaniu protestuje: ks. abp Wiktor Skworc oraz Rada Społeczna.

Zarówno Rada Społeczna jak i sam ksiądz arcybiskup uważają, że pociąganie do odpowiedzialności nauczyciela akademickiego za głoszone przez niego poglądy jest oczywistą formą cenzury i próbą narzucenia środowisku akademickiemu jednego światopoglądu, co przypomina najgorsze praktyki z czasów komunistycznych”

– wskazał ks. dr Tomasz Wojtal, sekretarz i rzecznik arcybiskupa katowickiego, Dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej.

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Prof. Ewa Budzyńska dziękuje dr. Bogusławowi Rogalskiemu za wsparcie

Lider ZChR dr Bogusław Rogalski prosi Jarosława Gowina o publiczne stanowisko w sprawie ataków na prof. Ewę Budzyńską!

 

Wsparcie dla prof. Ewy Budzyńskiej płynie z wielu stron. Centrum Życia i Rodziny wystosowało list otwarty w obronie prof. Ewy Budzyńskiej. Autorzy petycji wzywają władze Uniwersytetu Śląskiego, by zakończyły postępowanie dyscyplinarne. List otwarty można podpisać na stronie internetowej https://bronmyprofesor.pl/.

 

Źródło: Radio Maryja/RIRM

 

 

Komentarze są zamknięte