Facebook brnie w cenzurę treści krytycznych wobec SLD i Włodzimierza Czarzastego?

Zastępca Naczelnego1

Monika Socha-Czyż

Całkiem niedawno opisaliśmy sprawę zablokowania facebookowego profilu działaczki samorządowej z Bielska-Białej, prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Moniki Sochy-Czyż. Zainteresowana złożyła za pośrednictwem strony Ministerstwa Cyfryzacji odwołanie od decyzji adminów tego portalu spolecznościowego. Właśnie otrzymała odmowę zdjęcia ograniczeń, ale i blokadę jej nowego konta założonego na czas pierwotnej blokady!

W Polsce obowiązuje Konstytucja RP i działania portalu Facebook nie mogą mieć charakteru cenzury prewencyjnej. Mam prawo krytykować w kulturalny sposób partię postkomunistyczną i Włodzimierza Czarzastego. Również prawo – a nawet obowiązek – zwalczać poglądy komunistyczne oraz faszystowskie – co wynika wprost z art. 13. Ustawy Zasadniczej. Zdecydowałam się pozwać Facebooka, bo czas skończyć ten cyrk. Na swoim profilu mam kontakt z blisko pięcioma tysiącami osób i to się apologetom komuny z Facebook Polska nie podoba. Podobnie do mojego informowania o publicznym wychwalaniu przez SLD okupacyjnej Armii Czerwonej”

– mówi NGO Socha-Czyż.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Facebook blokuje wypowiedzi krytykujące Czarzastego za pochwałę Armii Czerwonej!

 

Przypominamy, że 5 czerwca w warszawskim Sądzie Okręgowym ruszył proces przeciwko temu samemu portalowi społecznościowemu na podstawie pozwu złożonego przez prezesa Reduty Dobrego Imienia Macieja Świrskiego z powodu tzw. cenzury prewencyjnej.

Zdaniem Macieja Świrskiego swoją działalnością Facebook złamał art. 54 Konstytucji RP, według którego „każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji”, a „cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane”.

Piotr Galicki

 

 

  1. Jacek
    | ID: bc398f47 | #1

    A gdzie pytam się zawiadomienie do prokuratury? Socha formę traci

Komentarze są zamknięte