Grupa krakowskich radnych zaproponowała wprowadzenie w mieście sygnalizacji świetlnej reagującej na przekroczenie dopuszczalnej prędkości, co powinno podnieść poziom bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych – poinformował portal LoveKraków.
„Łowca strażników miejskich” z Bielska-Białej
1Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego i była radna wojewódzka, Monika Socha-Czyż nie odpuszcza funkcjonariuszom bielskiej Straży Miejskiej. Dwa dni temu regionalny portal bielsko.biala.pl podał, że „na ul. 1 Maja w Bielsku-Białej łączony patrol Straży Miejskiej i policji podjął interwencję wobec kierowców, którzy zaparkowali auta w miejscu obowiązywania znaku zakazu B-36 i zbyt blisko przejścia dla pieszych”. – Stosowanie prawa o ruchu drogowym trzeba zacząć od siebie. We wrześniu złożyłam trzy zawiadomienia do Komendy Miejskiej Policji o radiowozach bielskiej straży miejskiej zaparkowanych gdzie popadnie. Tu nie ma „świętych krów”. Dzisiaj otrzymałam informację, że w pierwszym przypadku ukarano mandatem pierwszego strażnika miejskiego – mówi NGO Socha-Czyż.
Pisaliśmy prawdę o IBM spółka z.o.o! [wyrok prawomocny]
20 listopada 2019 roku w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok w sprawie opisywanych przez naszą redakcję nieuczciwych praktyk rynkowych Instytut Badań Marki sp. z o.o.. Głównymi bohaterami procesu byli ówczesny redaktor naczelny Tomasz Kwiatek oraz jego ówczesny zastępca Wiktor Sobierajski. Zostali oni oskarżeni przez Instytut Badań Marki z Sosnowca z ówczesną panią prezes Magdaleną Moczałą na czele, o naruszenie dobrego imienia spółki z art. 24 KC. Czytaj więcej…
Tramwajowe porno
Wydawać by się mogło, że motorniczy tramwaju i kierowca autobusu powinni być tak skupieni na swojej wymagającej nieustannej uwagi pracy, że w trakcie jej wykonywania nie mogą robić niczego innego. Nie wolno im nawet rozmawiać z pasażerami, chociaż niekiedy zdarza się, że odpowiadają na ich pytania. Surowo zakazane jest natomiast używanie przez nich telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych.
Kiedy przyjść i co zabrać ze sobą do celi?
Do więzienia nie można zgłosić o dowolnej porze się w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Przekonało się o tym dwóch mężczyzn, którzy zostali skazani za niegroźną bójkę i postanowili odsiedzieć swój wyrok zamiast go odpracować. Jak poinformował portal LoveKraków, do zakładu karnego przy ulicy Montelupich przyszli tak, jak stali, ale że było za późno i nie mieli odpowiedniego wyposażenia, strażnik kazał im wrócić następnego dnia z niezbędnymi rzeczami.
Nie skupiajmy się na seksie
W pełni doceniam wielowiekowe starania Kościoła rzymskokatolickiego o czystość, czyli przekonanie wiernych, że stosunki seksualne są dopuszczalne jedynie w pożyciu małżeńskim.