Poparcie dla apelu POKiN. Wzywamy do przemyślanej polityki historycznej!

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż, fot. NGO

W imieniu Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego popieram w całości zamysł apelu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie do statutowych władz Platformy Obywatelskiej o wyciągnięcie surowych konsekwencji – aż do usunięcia z partii włącznie – wobec wszystkich jej radnych z Białegostoku i z Żyrardowa, którzy zagłosowali za pozbawieniem ulic w tych miastach majora Zygmunta Szendzielarza -„Łupaszki” i generała Emila Fieldorfa -„Nila”.

Nasze Towarzystwo wnosi też prośbę do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości o przygotowanie projektu uchwały i przyjęcie jej przez Sejm RP IX kadencji na swoim pierwszym posiedzeniu w sprawie kierunków polskiej polityki historycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wyrzucić z PO radnych wrogich Żołnierzom Niezłomnym

 

Naszym zdaniem rekomunizacja, czyli wprowadzenie do Parlamentu RP przedstawicieli obozu postkomunistycznego, wymaga dzisiaj jasnego przesłania do Polaków o tym, jakie postawy z  lat 1939 – 91 są godne uhonorowania, a jakie potępienia. Uważamy też, że należy przyspieszyć dekomunizację przestrzeni publicznej i oczyszczenie polskich ulic z totalitarnych pamiątek z czasów PRL. Wzywamy zatem do prowadzenia przez władze państwowe spójnej i przemyślanej polityki historycznej.

Liczymy na pozytywne stanowisko w tej sprawie ze strony władz Prawa i Sprawiedliwości.

 

Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego

Monika Socha-Czyż*

 

* radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji (2015-2018) z listy PiS, prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego.

Komentarze są zamknięte