Taniej już się nie da

Zastępca Naczelnego

Tarnów, fot. za www.tarnow.pl

Tarnowscy przedsiębiorcy będą mogli wynająć lokale przy Rynku po bardzo niskich cenach, nawet za 4 złote netto od metra kwadratowego – poinformowało Radio Kraków.

W programie <Śródmieście dla biznesu> znalazło się 6 małych nieruchomości przede wszystkim przy ulicy Żydowskiej, ale też Wałowej 37 i Bernardyńskiej 8. Do tej pory nie udawało się ich wynająć w przetargach, głównie ze względu na mały metraż od 15 do 40 metrów kwadratowych”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Takie małe kafejki przede wszystkim chcą wprowadzić właśnie, jakieś takie herbaciarnie – tego typu lokale. I to by miało rację bytu, bo to by ożywiło centrum. Działalność handlowa praktycznie o godzinie 17:00 się kończy, a tu chcemy wprowadzić kogoś, kto nie zamknie o 16:00 czy o 17:00, tylko będzie do 21:00 czy 22:00″

– powiedział na antenie RK prezes Miejskiego Zarządu Budynków Janusz Galas.

Nawet 90- procentowa bonifikata na wynajem lokali w centrum Tarnowa będzie obowiązywała przez dwa lata. Później przedsiębiorcy, którzy będą chcieli w nich zostać, będą musieli za nie zapłacić po cenach rynkowych”

– napisano na stronie Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte