Przesunięty remont podejścia na Giewont

Zastępca Naczelnego

Fot. za orchowscy.pl

Ta decyzja dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego ucieszy liczne rzesze turystów przybywających w okresie letnich wakacji w najwyższe polskie góry: remont szlaku z przełęczy Kondrackiej na Giewont (końcowy fragment) został przesunięty z lipca na wrzesień – poinformowało Radio Kraków.

W ramach prac renowacyjnych zostaną umocnione kamienne schody prowadzące na kopułę szczytową i usunięte napisy, które pojawiły się ostatnio na skałach za sprawą wandali, głównie kibiców drużyn piłkarskich.

TPN przypomina też, że remonty szlaków prowadzone są w warunkach wysokogórskich i ich przeprowadzenie uzależnione jest od pogody. Dlatego niektórych prac nie można wykonać w innych miesiącach niż letnich. Szlaki są zamykane również w sytuacjach nadzwyczajnych. Ostatnio na kilka dni z uwagi na spadające kamienie zamknięto szlak w Dolinie Chochołowskiej”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Wypada mieć nadzieję, że na górujący nad Zakopanem szczyt, wejście na który stanowi obowiązkowy punk pobytu na letnich wakacjach pod Tatrami dla wielu ceprów nie będzie już niemym świadkiem działań chuliganów, ani wyczynów pijaków (o takim incydencie niedawno tutaj pisałem).

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte