Ugryzł niedźwiedzia w język

Zastępca Naczelnego

Fot.ilustr. TripAdvisor.com

Mieszkaniec wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej Republiki Tuwa dzielnie stawił czoła azjatyckiemu niedźwiedziowi – poinformował portal Kresy powołując się na rosyjskie media.

Jak podała „Rossijskaja Gazieta”, regionalny urząd Ministerstwa Spraw Wewnętrznych FR otrzymał od policjantów zawiadomienie o przybyciu do szpitala rannego mężczyzny, który oświadczył, że został zaatakowany przez niedźwiedzia.

Jak opowiedział poszkodowany, do ataku doszło, gdy wybrał się z dwoma znajomymi do tajgi na polowanie. Chcieli pozyskać poroża leśnej zwierzyny. Jak twierdził, grupa rozproszyła się by przeczesywać większy obszar. Niedźwiedź wyskoczył na niego niespodziewanie <z jawnie agresywnymi zamiarami>. Tuwiniec opowiedział, że znalazł się bezpośrednio w łapach zwierzęcia, który zaczął go kąsać. Zaatakowany nie poddał się, ale zdołał mocno ugryźć zwierzę w język. Według relacji, niedźwiedź głośno zaryczał po czym szybko się oddalił, pozostawiając rannego mężczyznę”

– czytamy na stronie www.kresy.pl.

Nawet jeżeli ta historia jest prawdziwa, zaatakowany przez władcę tajgi ranny i jego koledzy mogą mieć poważne kłopoty, ponieważ byli poszukiwani przez policję w związku z doniesieniem okolicznych mieszkańców, że rozpalają w lesie ogniska, podczas gdy w całej Republice Tuwa obowiązuje obecnie ostry reżim przeciwpożarowy. Myśliwych czeka więc najpewniej kara w postaci grzywny.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte