Młody obywatel z budżetową propozycją

Zastępca Naczelnego

To z pewnością najmłodszy krakowianin (a zapewne także i Polak), który zgłosił swój projekt do budżetu obywatelskiego: „Dziennik Polski” poinformował, że 6 -letni Beniamin wystąpił z propozycją wybudowania chodnika wzdłuż ulicy Zygmunta Glogera od klasztoru Karmelitów Bosych do granicy miasta, dzięki czemu on i jego rówieśnicy mogliby chodzić do szkoły pieszo.

Projektowany chodnik znacząco poprawi bezpieczeństwo i wpłynie pozytywnie na komfort osób poruszających się pieszo”

– czytamy w cytowanym przez gazetę opisie pomysłu.

Rezolutny Beniamin powiedział w rozmowie z „DP”:

Mam 6,5 roku i we wrześniu 2019 idę do pierwszej klasy. Mieszkam przy ul. Glogera 41 a moja nowa szkoła znajduje się przy ulicy Stanisława Pigonia 2. To Szkoła Podstawowa nr 58. Mój dom i szkołę nie dzieli duża odległość, ale ponieważ przy drodze, którą będę musiał pokonać każdego dnia nie ma chodnika, do szkoły będą mnie musieli odwozić rodzice. Będą to musieli robić samochodem, ponieważ autobusy jadące od strony Zielonek nie przyjeżdżają punktualnie. Do szkoły mam tylko jeden przystanek. Gdyby przy drodze był chodnik, moglibyśmy chodzić pieszo, bo bardzo to lubimy. Wiele dzieci z mojego osiedla i kilku innych osiedli, które niedawno powstały w okolicy Glogera też chodziłoby do szkoły pieszo. Dorośli też mówią, że czuliby się bardziej bezpiecznie tym bardziej, że nie wszyscy kierowcy przestrzegają tam przepisów drogowych i w przeszłości dochodziło do wielu groźnych wypadków.”

Koszt budowy takiego chodnika szacowany jest na 696 tysięcy złotych.

Projekty można było składać przez cały maj. W tegorocznej edycji nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, w przeszłości obowiązywała zasada skończonego 16. roku życia”

– czytamy w „Dzienniku Polskim”.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte