Najwyższa emerytura w Małopolsce

Zastępca Naczelnego

Wynosi ona ponad 15,5 tysiąca złotych, a wypłacana jest mieszkańcowi Sądecczyzny, który przepracował 57 lat, emerytem zostają dopiero po 80. roku życia – poinformowało Radio Kraków.

Jak wynika z naszych danych tak wysokie emerytury otrzymują osoby, które bardzo długo pracowały, które przechodziły na emeryturę nawet więcej niż 10 lat po osiągnięciu wieku emerytalnego. Przypomnę tylko, że emerytura jest pochodną dwóch rzeczy: uzbieranego kapitału i przewidywanej długości życia. A im dłużej pracujemy, tym ten kapitał jest wyższy” 

– powiedziała krakowskiej rozgłośni regionalna rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Małopolsce Anna Szaniawska.

Emeryt z Sądecczyzny nie jest jednak rekordzistą w kraju – mieszkance województwa kujawsko-pomorskiego ZUS wypłaca co miesiąc ponad 22 tys. zł. Średnia emerytura w Małopolsce wynosi 2 200 zł. Najniższa … 23 grosze”

– czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte