Pałacowa szkoła na sprzedaż

Zastępca Naczelnego

Roman Łucarz, fot. YT

Starosta tarnowski Roman Łucarz postanowił sprzedać dawny pałac Dolańskich w Radłowie, w którym mieściła się zlikwidowana z powodu kłopotów z naborem uczniów szkoła średnia – poinformowało Radio Kraków.

Decyzji starostwa i radnych nie zmieniło zebranie 1300 podpisów mieszkańców chcących jej utrzymania.

Budynek chciał przejąć za 1,5 miliona złotych burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka, żeby nadal służył mieszkańcom. Starosta nie mógł się jednak zgodzić na taką kwotę, bo powiat zainwestował w budynek dużo więcej pieniędzy.

– Chcemy jakby odzyskać tylko to co włożyliśmy. Natomiast gdy budynek zostanie sprzedany bliżej nieokreślonemu dzisiaj właścicielowi, dalej pozostanie w gminie Radłów i dalej będzie służył mieszkańcom w tej czy innej formie. Myślę, że nawet mogą być jakieś ciekawe inicjatywy związane z zagospodarowaniem tego budynku, więc na dzień dzisiejszy nie przekreślałbym tej opcji. Niekoniecznie musi tam być szkoła czy jakaś jednostka oświaty, ale jakaś inna instytucja, która może służyć mieszkańcom. Natomiast hala sportowa może służyć np. rehabilitacji – wyjaśnił swoje stanowisko w rozmowie z krakowską rozgłośnią.

Powiat zainwestował w prace remontowo-budowlane budynku 3,5 miliona złotych. Wybudował m.in. nową halę sportową. Dlatego starosta chciał od gminy 4 miliony złotych podkreślając, że wycena rzeczoznawcy za pałac Dolańskich z halą sportową i okalającym parkiem wyniosła 5,5 miliona złotych”

– czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte