Małopolska przeciw LGBT

Zastępca Naczelnego

Foto za washingtonpost.com

Sejmik Województwa Małopolskiego uchwalił deklarację „w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych” – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

W przyjętym 22 głosami radnych dokumencie napisano, że sejmik „wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny”.

W deklaracji czytamy:

Podejmowane w ostatnim czasie działania przez niektórych przedstawicieli samorządowej, jak i krajowej sceny politycznej, ukierunkowane są na wywołanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działanie te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski”.

Radni zadeklarowali „wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia”.

Jak wyjaśnił podczas sesji wnioskodawca, marszałek Witold Kozłowski z PiS, deklaracja jest inicjatywą klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.”

Według marszałka Małopolski poprzedniej kadencji Jacka Krupy (Platforma Obywatelska), zgłoszony dokument jest próbą upolitycznienia samorządu przez PiS przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. W małopolskim sejmiku liczącym 39 radnych, PiS posiada 24 mandaty, co pozwala tej partii na samodzielnie rządzenie. Koalicja Obywatelska ma 11 radnych, a PSL czterech”

– czytamy w depeszy PAP.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte