Swastyki w Auchan

Zastępca Naczelnego

Nazistowskie emblematy można bez problemu nabyć na targach staroci w Krakowie – poinformował portal KrKNews.

Oryginały i podróbki sprzedają jako przedmioty kolekcjonerskie handlarze na pchlich targach. Jak się okazuje, można je też nabyć… w supermarkecie! Ta sztuka udała się krakowiance, która wybrała się na zakupy do hipermarketu Auchan przy ul. Bora-Komorowskiego. Nieświadoma kobieta kupiła tam saszetkę, tzw. nerkę. Jak się okazało, znalazły się na niej zabronione w Polsce nazistowskie symbole: Reichsadler, czyli orzeł dzierżący w szponach wieniec ze swastyką”

– czytamy w potalu.

Klientka zorientowała się, co kupiła, dopiero po kilku dniach.

Obnoszenie się z symbolami nazistowskimi jest nie tylko etycznie wątpliwe, może nieść za sobą również konsekwencje prawne. Za propagowanie ustroju totalitarnego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet więzienia”

– napisano na stronie www.krknews.pl

Rzeczniczka prasowa Auchan w Polsce Dorota Patejko zapewniła, że „nerka” ze swastyką pochodzi od zewnętrznego dostawcy.

– Niestety, nie byliśmy w stanie wychwycić tego błędu, stąd niedopatrzenie z naszej strony, za co przepraszamy – powiedziała portalowi.

Krakowska policja rozpoczęła już śledztwo w sprawie propagowania symboli nazistowskich.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte