SZOK! Czy dziennikarz TVP Jacek Łęski naruszył nietykalność osobistą protestującego w Studio Polska?

Zastępca Naczelnego5

Incydent w programie „Studio Polska”, nadawanym na żywo w TVP Info. W studiu pojawił się mężczyzna z kartką „Stop cenzurze w TVP”. Doszło do szarpaniny i wymiany zdań z prowadzącymi. Interweniowała ochrona – donosi Wirtualna Polska. Tymczasem na nagraniu widać, jak współprowadzący program red. Jacek Łęski wyraźnie szarpie protestującego starszego człowieka!

Mężczyzna pojawił się w studiu w ramach protestu. Chodziło o zakaz wstępu do studia dla Adama Słomki i Zygmunta Miernika. Powodem miał być rzekomy incydent z programu wyemitowanego w październiku 2018 roku, gdy uczestnik „otwartego studio” Studio Polska miał kopnąć w plecy jednego z lewicowych dyskutantów. Prowadzący ten program w TVP.Info oraz wydawcy programu uznali, że skoro ta osoba miała plakat z podobizną Adama Słomki … to przepraszać ma za ewentualny incydent z udziałem osoby z publiczności … Adam Słomka.

Dziennikarz TVP Jacek Łęski szarpie uczestnika Studio Polska?

Tymczasem zakazem obecności w Studio Polska został również objęty Zygmunt Miernik – dwukrotnie internowany w stanie wojennym, autor „tortowego protestu” przeciwko bezkarności gen. LWP Czesława Kiszczaka. Miernik w sprawie cenzury wystosował skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i Rady Mediów Narodowych, w której czytamy m.in.:

„Na marginesie nadmienię tylko, że „incydent” z 13 X 2018 (https://vod.tvp.pl/video/studio-polska,13102018,39134818 (w 54 minucie skarga samego Rafała Lipskiego)  wygląda na typową prowokację, gdyż na licznych nagraniach z wielu kamer TVP ze studia nie ma obrazu rzekomego kopnięcia. Siedzący tuż obok zdarzenia weteran walki Niepodległość Pan Jerzy S. absolutnie nie potwierdza zarzutu naruszenia cielesności kogokolwiek! W każdym wariancie zdarzeń, oczywiście nie można obciążać mnie odpowiedzialnością za ewentualne niegodziwe czyny osób pełnoletnich”.

Do decyzji o zakazie obecności w Studio Polska odniósł się w rozmowie z NGO Adam Słomka:

To oczywisty pretekst dla stosowania w tym programie cenzury środowiska antykomunistycznego wobec decyzji o otwartej promocji lewackiej dewiacji w mediach utrzymywanych z abonamentu RTV”.

Jak dalej opisuje incydent Wirtualna Polska:

Prowadzący program Jacek Łęski próbował uspokoić sytuację. Doszło do szarpaniny. – Dlaczego mnie szarpiecie?! Ja was nie szarpię! – krzyczał protestujący. Ostatecznie został wyprowadzony ze studia przez ochronę. – Pytali państwo kiedyś, dlaczego grupa pana Słomki nie jest wpuszczana do studia. Właśnie z powodu takich sytuacji. Te emocje wykraczają poza standardowy poziom – podsumowała prowadząca program Magdalena Ogórek. Do zdarzenia szybko odniósł się w mediach społecznościowych sam Adam Słomka. „Ktoś nie wytrzymał promowania lewactwa w ‚Studio Polska’! Czy jeśli uczestnik ‚otwartego studio’ dokona protestu używając danych @Slomka_KPN to jestem temu winny… czy cenzura prewencyjna w TVP?” pyta”.

Niemniej, nie dokonując oceny incydentu i nie przesądzając o racjach … trzeba uznać, że współprowadzący program red. Jacek Łęski nie miał prawa szarpać publicznie na antenie programu Telewizji Polskiej S.A. kogokolwiek, bo to nie tylko mało profesjonalne … ale też może wyczerpać znamiona przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej. Warto zauważyć, że w tym samym programie – emitowanym na żywo w TVP.Info w sobotnie wieczory … językiem nienawiści wobec katolików posługuje się lewicowy działacz Rafał Lipski, który zakazem uczestnictwa nie został objęty, a wręcz – jest gościem sadzanym w pierwszym rzędzie. Niewątpliwie w sprawie afery w Studio Polska powinna wypowiedzieć się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Rada Mediów Narodowych.

Wirtualna Polska/ Piotr Galicki NGO 

 1. enforcer one
  | ID: a189f8b0 | #1

  Mam was oszustów w dupi*, bo łamiecie art. 54 konstytucji i nie publikujecie opinii! 2 x złożyłem i nie ma śladu – komentarzy -0

 2. Helmut1984
  | ID: 4c30a572 | #2

  nie wpuszczać awanturujących się kapusiów

 3. Maciej Krogulski
  | ID: 9c528c5f | #3

  STUDIO OTWARTE DLA PRZEMOCY

  niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/studio-otwarte-dla-przemocy

  PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

 4. Maciej Krogulski
  | ID: 9c528c5f | #4

  NOWY ATAK

  http://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/nowy-atak

  PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

 5. Maciej Krogulski
  | ID: 9c528c5f | #5

  ZAPIS PROWOKACJI

  http://niepoprawni.pl/blog/maciej-krogulski/zapis-prowokacji

  PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

Komentarze są zamknięte