Coraz bardziej tajemnicza rezygnacja ks. Ślusarczyka z sakry biskupiej

Zastępca Naczelnego

abp Marek Jędraszewski, fot. YT

– Przyczyna tej decyzji musiała być bardzo poważna – powiedział Radiu Kraków metropolita krakowski ksiądz biskup Marek Jędraszewski odnosząc się do rezygnacji, jaką tydzień temu złożył biskup nominat ks. prałat Franciszek Ślusarczyk na ręce papieża Franciszka, który ją przyjął.

Rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach został mianowany biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej razem z ks. profesorem Januszem Mastalskim 3 grudnia. Mówił wówczas dziennikarzom, że posługa ludowi Bożemu zawsze wiąże się z radością głoszenia Dobrej Nowiny i wyraźnie cieszył się z nowej formy posługi kapłańskiej, którą przyjdzie mu pełnić.

To nie jest łatwe doświadczenie. Tym bardziej, że ksiądz biskup nominat Franciszek cieszył się ogromnym szacunkiem powszechnym i naraz doszło do decyzji, w której on prosi Ojca Świętego, żeby go jednak zwolnił z przyjęcia święceń biskupich. Przy całym zaskoczeniu tą sytuacją i niewątpliwie związanym z tym cierpieniem odczuwanym przez wszystkich, jest także poczucie wspólnoty kościoła, która się modli, która wzajemnie się wspiera i która stara się zrozumieć, że musiały zaistnieć poważne powody, że do takiej decyzji doszło”

– mówił abp Jędraszewski w rozmowie z krakowską rozgłośnią.

Zdaniem metropolity to, co się stało, nadwyręża wizerunek Kościoła, ponieważ brak dokładnej informacji sprzyja różnym spekulacjom. Już pojawiły się takie, że rezygnacja została wymuszona przez bardzo silne i niezwykle wpływowe lobby homoseksualne w Archidiecezji.

– Bardzo łatwo rzucić na kogoś cień. Wyobraźnia zła bywa czasami przeogromna. Ktoś staje się ofiarą i nie jest się w stanie wybronić tym bardziej, że wszyscy wiedzą, iż te sprawy są objęte tajemnicą w najwyższej randze – dodał.

Na pytanie dziennikarki Radia Kraków, czy dowiemy się kiedyś, co było przyczyną rezygnacji, abp Jędraszewski powtórzył tylko, że to ścisła tajemnica.

Konsekracja biskupa nominata ks. prof. Mastalskiego odbędzie się zgodnie z planem 5 stycznia w królewskiej katedrze na Wawelu.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte