Nie wolno obrażać się na Polskę

Zastępca Naczelnego1

Jeżeli którykolwiek z byłych Prezydentów RP oraz jej premierów zaproszonych przez obecną głowę państwa na tegoroczne, wyjątkowe Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada odmówi przybycia wystawi sobie fatalne świadectwo jako politykowi i jako człowiekowi.

Nikomu nie wolno obrażać się na Polskę, której majestat uosabia w tej podniosłej chwili dziejowej – czy się to komu podoba czy nie – doktor Andrzej Duda, w szczególności nie przystoi to zaś osobom rządzącym nią i reprezentującym ją przed światem w dawnych latach.

100. rocznica powrotu naszej Ojczyzny na mapę suwerennych państw Europy powinna chociaż na moment zjednoczyć nas wszystkich wokół narodowych imponderabiliów. Taki dobry przykład w postaci przyjęcia zaproszenia od prezydenta Andrzeja Dudy przez najważniejsze niegdyś osoby w państwie jest bardzo potrzebny mocno politycznie skłóconym rodakom.

Tym, którzy są najbardziej zapiekli w nienawiści do prawdziwych i wydumanych wrogów można przypomnieć piękny, średniowieczny przepis kościelny o Pokoju i Rozejmie Bożym (Pax et Treuga Dei). Czy nie dałoby się go zawrzeć na kilka dni w przyszłym tygodniu?

Do 11 listopada pozostało jeszcze trochę czasu. Mam nadzieję, że będzie to okres poważnej refleksji dla wszystkich Polaków, a zwłaszcza tych piastujących po 1989 roku najważniejsze stanowiska w odrodzonej do niepodległego bytu Rzeczypospolitej.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. Antonio M.
    | ID: de46d5b5 | #1

    A to Pan Żarówka organizuje jakiś marsz? Wydawało mi się, że chciał podpiąć się pod marsz ksenofobów, ale oni nie zgodzili się na warunki. Trzy lata Żarówka pełni obowiązki prezydenta a raczej rezydenta pałacu i nie zorganizował nic. Z resztą musiałby się źle czuć widząc tyle zdradzieckich mord wokół siebie

Komentarze są zamknięte