Las w kształcie orła

Zastępca Naczelnego

W okolicy należącego do gdańskiego Nadleśnictwie Lipusz Sulęczyna zasadzono szeroki na 310 metrów las w formie godła Polski, który będzie widziany z lotu ptaka o każdej porze roku – poinformowało Radio Eska.

Nietypowy projekt upamiętniający rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości powstał w miejscu, przez które w sierpniu ubiegłego roku przeszło epicentrum huraganu”

– czytamy na stronie internetowej Eski.

Nawałnica spowodowała największą klęskę w dziejach polskiego leśnictwa niszcząc 44 tysiące hektarów lasu w całej Polsce, z czego aż 20 procent w Nadleśnictwie Lipusz.

– Cała sylwetka orła, który zajmuje blisko 10 hektarów, jest wysadzona brzozą. Tło stanowi sosna, więc brzoza gubiąc liście, przebarwiając je na jesień, wspaniale się odcina na tej tarczy, która przez cały rok będzie ciemno zielona. W sadzeniu wzięło udział aż 3 tysiące osób. Pracowało około 1200 harcerzy, którzy nie tylko nam pomagali, ale także logistycznie zabezpieczali cały teren. Pozostałe 1800 osób to byli okoliczni mieszkańcy i osoby, które zjechały się z całego województwa. Kontur orła został przez geodetę wyznaczony, a następnie w każdym z sektorów znajdowali się leśnicy, którzy poszczególnym grupom pomagali sadzić drzewa – powiedział RE rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku Jerzy Krefft.

W okolicach wielkiego orła nadleśnictwo planuje wybudowanie także wieży widokowej. Wszystko po to, by projekt ten można było oglądać nie tylko z lotu ptaka”

– napisano na stronie Radia Eska.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte