„Wyborczy” psalm

Zastępca Naczelnego

Wojciech Hermeliński, fot. za PKW

Ależ ta opozycja totalna ma pecha! Na niedzielę, w którą odbędą się wybory samorządowe, kalendarz liturgiczny przewiduje po pierwszym czytaniu podczas Mszy Świętej śpiew Psalmu 33, którego druga strofa brzmi:

Słowo Pana jest prawe,

a każde Jego dzieło godne zaufania. 

On miłuje prawo i sprawiedliwość, 

ziemia jest pełna Jego łaski.

Oczywiście jest to całkowicie przypadkowy zbieg dwóch okoliczności: religijnej i politycznej, ale nie można wykluczyć, że część wyborców potraktuje powyższe sformułowanie ze Starego Testamentu jako konkretną wskazówkę na kogo warto oddać głos.

O tym, że nie jest to naruszenie ciszy wyborczej zapewnił dziennikarzy podczas dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński, ponieważ całkiem na serio zapytała o to przedstawicielka Telewizji Superstacja.

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte