Przed lotem dzieci się nie nudzą

Zastępca Naczelnego

Fot. YT

Port lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II rozwija się dynamicznie pod każdym względem. Nie tylko zwiększa się liczba połączeń rejsowych i czarterowych, przybywa nowych przewoźników i tzw. destynacji, realizowane są mające służyć lepszej obsłudze pasażerów inwestycje.

Kierownictwo portu pomyślało też o dzieciach, które coraz częściej latają samolotami, zwłaszcza na letnie wakacje.

Jak poinformował portal internetowy krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego”, od października na antresoli w strefie ogólnodostępnej uruchomiono panel edukacyjny z myślą o najmłodszych podróżnych.

Dzieci mogą zobaczyć ściankę edukacyjną z elementami astronomii, podróży kosmicznych i lotnisk przyszłości. Chętnie będą się bawić na wieży kontroli lotów, gdzie został umieszczony alfabet lotniczy i sygnały, za pomocą których koordynatorzy ruchu lotniczego naziemnego porozumiewają się z pilotami. Do dyspozycji jest też luneta/kalejdoskop, makiety helikoptera czy samolotu. W kąciku edukacyjnym jest także tzw. mapa ginącego świata, na której zostały przedstawione zagrożone wyginięciem gatunki fauny i flory oraz wskazane są przykłady produktów pochodzenia zwierzęcego, których nie wolno posiadać ze względu na postanowienia konwencji międzynarodowej o ruchu pasażerskim”

– czytamy w portalu.

Od roku na terenie portu lotniczego w Balicach działa Centrum Edukacji Lotniczej z bardzo bogatą ofertą dla tych, którzy chcą poznać świat lotnictwa od podszewki.

– Zapraszamy wszystkich w każdym wieku, od przedszkola aż po Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tematyka lotnicza, podana przez nasz zespół, naprawdę zainteresuje – powiedział „Gościowi Niedzielnemu” prezes Kraków Airport Radosław Włoszek zapowiadając, że lotnisko nadal będzie realizować kolejne inicjatywy związane z podróżami rodziców i ich dzieci, a także z edukacją związaną z bezpiecznym transportem powietrznym.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte