Siostra zakonna przeciw złodziejom

Zastępca Naczelnego

O tym, że z zakonnicą lepiej nie zadzierać przekonało się ostatnio dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść skarbony na datki z kościoła w Lidzbarku Warmińskim. Oficer prasowa policji w tej miejscowości podkomisarz Monika Klepacka powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że funkcjonariuszy powiadomiła siostra zakonna, a oni zatrzymali złodziei.

 

– Po mszy poszła do zakrystii i usłyszała, że w kościele ktoś hałasuje. Zobaczyła, że dwóch mężczyzn mocuje się z ogromnymi metalowymi skarbonami i próbuje je ukraść – wyjaśniła podkom. Klepacka podkreślając sprytne zachowanie zakonnicy.

Siostra nie podeszła do mężczyzn, tylko po cichu pozamykała w świątyni wszystkie drwi, ostatnimi sama wyszła i wezwała policję. Gdy na miejsce przyjechał patrol otworzono kościół i zatrzymano złodziei. Byli to kompletnie pijani dwaj bracia, których policjanci dobrze znali”

– czytamy w depeszy PAP.

– Okazało się, że dzień wcześniej udało im się ukraść z innego kościoła skarbonę, a w niej 300 złotych. Wszystkie pieniądze przepili – dodała policjantka.

Skarbony, które próbowali ukraść bracia były warte ponad 5 tys. zł, a w nich było ponad 3 tys. zł. Złodzieje tłumaczyli policji, że nie chcieli ich ukraść, tylko <poprawić, bo krzywo stały>. Zatrzymanym braciom grozi do 10 lat więzienia”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

Dzielna zakonnica powinna otrzymać podziękowanie od swoich przełożonych, a może i odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte