Kraków bez transgenderu

Zastępca Naczelnego

W walce o prezydenturę Krakowa nie weźmie udziału jedyny(a) w Polsce kandydat(ka) transgenderowy(a) Vala Tomasz Foltyn.

Jak poinformowało Radio Kraków, nie spełnił(a) on(a) formalnego wymogu, czyli wystawienia kandydatów na radnych miejskich. Z jej(ego) relacji wynika, że było ich sześcioro, ale zabrakło wystarczającej do rejestracji liczby podpisów.

Ostatecznie o fotel włodarza podwawelskiego grodu będą się ubiegać: obecny prezydent profesor Jacek Majchrowski (Obywatelski Kraków), Daria Gosek-Popiołek (Partia Razem), Małgorzata Wasserman (Zjednoczona Prawica), Konrad Berkowicz (Wolność), Łukasz Gibała (Logiczna Alternatywa) oraz Grzegorz Gorczyca (Wolni i Solidarni).

Vala Tomasz Foltyn nie ma jednak zamiaru zrezygnować z ambitnych planów politycznych: planuje kandydować najpierw do Rady Dzielnicy Dębniki, potem do Parlamentu Europejskiego, a wreszcie na urząd Prezydenta RP.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte