Adam Słomka: List 20 profesorów w obronie Małgorzaty Gersdorf to międzynarodowa polityczna hucpa!

Zastępca Naczelnego1

Małgorzata Gersdorf i Bronisław Komorowski, fot. pkw.gov.pl

„Gazeta Wyborcza” podała, że w obronie sędziego w stanie spoczynku Małgorzaty Gersdorf wystąpiło 20 profesorów prawa „z całego świata”.

Żadnego z tej dwudziestki obrońców prof. Małgorzaty Gersdorf nie interesowała uprzednio jej obrona komunistycznych zbrodniarzy w składzie polskiego Sądu Najwyższego, np. SSN Janusza Godynia, SSN Mariana Bulińskiego czy SSN kpt. WSW LWP tow. Józefa Iwulskiego. Nic dziwnego, gdyż co najmniej jeden z sygnatariuszy tego wystąpienia jest zaangażowany wprost politycznie i partyjnie!


Uznajemy, że prof. Małgorzata Gersdorf jest jedyną osobą uprawnioną do bycia Pierwszą Prezes SN aż do 30 kwietnia 2020 roku, kiedy kończy się jej określona konstytucją kadencja – cytuje list 20 profesorów prawa z całego świata „Gazeta Wyborcza.

Treść listu została opublikowana na stronie verfassungsblog.de.

 

Wymienię jedynie „zasługi” dwóch z dwudziestu sygnatariuszy albowiem to zupełnie wystarcza, aby obnażyć polityczne konotacje listu grupki naukowców.

 

Wśród sygnatariuszy znalazł się zatem Alberto Alemanno, który w 2018 r. był kandydatem na senatora partii Più Europa pod przewodnictwem Emmy Bonino – byłej minister handlu międzynarodowego Włoch w rządzie Romano Prodiego i byłej minister spraw zagranicznych tego państwa w rządzie Enrico Letty. Bonino była także unijnym komisarzem. Obecnie jest liderem włoskiej Partii Radykalnej. Innym sygnatariuszem listu jest Gábor Halmai. Doktoryzował się na Uniwersytet Budapeszteński jeszcze w Węgierskiej Republice Ludowej. W latach 2001-2004 był prezesem węgierskiego oddziału fundacji George’a Sorosa, a w latach 1990-96 był głównym doradcą prezesa węgierskiego Trybunału Konstytucyjnego.

 

Zatem nie można powiedzieć, że w obronie sędziego w stanie spoczynku Małgorzaty Gersdorf został wypracowany jakiś poważny list przedstawicieli świata nauki prawa. To politycznie motywowany akt, polityczna hucpa i skandal! Jestem ciekawy, czy polski MSZ wezwie ambasadora Włoch i poprosi o to, aby włoskie partie polityczne nie wtrącały się w wewnętrzne sprawy Polski? Ponadto czy udział w hucpie Gábora Halmai wskazuje, że po opuszczeniu Węgier przez organizacje George’a Sorosa … te „zwolnione moce” zamierzają wtrącać się w sprawy zarezerwowane wyłącznie dla państwa członkowskiego Unii Europejskiej?

 

Oczekuję, że wszyscy sygnatariusze tego listu wyrażą publicznie swoje stanowisko wobec ochrony tych sędziów z SN, którzy w czasach komunistycznych skazywali członków opozycji, np. z NSZZ „Solidarność”, KPN, Solidarności Walczącej, itd. Brak takiego stanowiska będzie najlepszym dowodem na budowanie niejawnej zmowy w celu zablokowania zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości przez stosowanie nieuczciwej zewnętrznej presji.

 

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,
poseł na Sejm RP I,II,III kadencji,
b. członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego

  1. ekhem
    | ID: 82c7fadb | #1

    Słomka kiedy robiłeś maturę i studia?

Komentarze są zamknięte