Świetny i prosty pomysł na pomoc zwierzętom w upały na terenie miast!

Zastępca Naczelnego

Monika Socha, fot. NGO

Dziś do NGO zadzwoniła radna Sejmiku Województwa Śląskiego i kandydatka z poparciem ostatnich prawyborów Wolnych i Solidarnych oraz środowisk patriotycznych na urząd prezydenta Bielska – Białej Monika Socha. – Pomóżmy zwierzętom w obecne upały. Nawet MSWiA apeluje o rozsądek w czasie upałów. Szczególnie narażone są mniejsze zwierzęta, np. ptaki. Można im prosto pomóc w miastach, gdzie dostęp zwierząt do wody często jest utrudniony – zaproponowała Socha.

Społeczniczka proponuje, aby wszyscy zainteresowani pomocą dla zwierząt wykorzystali tzw. butelki plastikowe typu PET. – Bierzemy kilka plastikowych butelek, które często zalegają nam w domach. Do tego w jednej zabieramy ze sobą też wodę lub kupujemy butelkę źródlanej wody niegazowanej. Do tego nożyczki. Sprawa jest banalna. Odcinamy denko i zalewamy wodą i stawiamy w zacienionym miejscu. W kilkanaście minut możemy takich poideł zrobić naprawdę sporo. Resztki butelek wyrzucamy oczywiście do pojemników na plastik. Po upałach zbieramy poidła i też je wrzucamy do kontenerów na odpadki z plastiku. Takim prostym sposobem możemy ulżyć zwierzętom. sama dziś rozstawię kilkadziesiąt takich poideł – tłumaczy swój „patent” radna Monika Socha.

Przyłączamy się do propagowania pomysłu bielskiej działaczki samorządowej! Proste pomysły są niezwykle cenne. Skoro ludzie odczuwają pragnienie to możemy sobie jedynie wyobrazić obecną sytuację zwierząt. Polecamy wszystkim miłośnikom zwierząt rozsyłanie linku do tego materiału na portalach społecznościowych z apelem o włączenie się do akcji Moniki Sochy.

Dla wzrokowców poniżej zdjęcia z cyklu „zrób to sam”.

 

(słz), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 

***

„Wyposażenie”, fot. M. Socha

Przygotowujemy denka – poidła, fot. M. Socha

Nalewamy wody (niegazowanej), fot. M. Socha

Stawiamy w zacienionym miejscu, fot. M. Socha

 

 

Komentarze są zamknięte