
Radna M. Socha pod monumentem, fot. WiS TT
Bez specjalnego echa przechodzą ostatnio przypadku osobistego upamiętnienia tragedii Polaków na Wołyniu zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN/UPA. Tymczasem całkiem niedawno Telewizja Polska wyemitowała też „Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego. Jak podali 25 lipca br. Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego na swoim portalu Twitter: „Radna sejmiku województwa śląskiego Monika Socha upamiętniła dziś na cmentarzu wojskowym na Osiedlu Wojska Polskiego w Bielsku – Białej Polaków – ofiary ludobójstwa nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu”.

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł


Szanowni Państwo! Idealnie jest, jeśli się robi to, co się lubi i jeszcze dostaje się za to pieniądze. Nie wszyscy jednak są takimi szczęściarzami. Większość z nas zarabia na chleb jakąś pracą wyrobniczą, a w wolnym czasie robi to, co lubi. Jedni mają więcej, inni mniej tego wolnego czasu.