Patryk Jaki: Dworczyk – dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy

Zastępca Naczelnego

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk byłby dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy; ma wiele zalet i jeżeli będzie kandydatem prawicy może liczyć na moje wsparcie – powiedział w środę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.„Jeżeli chodzi o moją kandydaturę – dalej powiedziałem, że jak sondaże wskażą, że jestem osobą, która ma szanse powalczyć o Warszawę, to wtedy partia ma podjąć decyzję pozytywną” – powiedział Jaki, pytany o poniedziałkowe spotkanie m.in. kierownictwa PiS dot. wyborów samorządowych. Jak zaznaczył, „wtedy nie wyklucza startu” w wyborach na prezydenta stolicy.

Wiceminister Jaki był pytany, czy nie zmalały szanse marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego na kandydowanie na prezydenta stolicy. „To jest zawsze decyzja partii” – odparł.

Jaki odpowiadał też na pytanie, czy szef kancelarii premiera Michał Dworczyk byłby dobrym kandydatem. „Też uważam, że byłby to dobry kandydat. Ma wiele zalet i jeżeli będzie kandydatem prawicy może liczyć na moje wsparcie” – zadeklarował.

oprac. Witalis

Komentarze są zamknięte