Instytut Badań Marki z Sosnowca nagle twierdzi, że ktoś się pod nich podszywa i pozywa redakcję ngopole.pl

Zastępca Naczelnego3

Witam serdecznie. Jestem osobą, która prowadzi Stowarzyszenie pod które należy szkoła i od 2015 roku prześladuje nas firma, która „proponuje” a raczej zmusza nas do brania udziału w szkoleniach. Szkolenia te okazują się wielokrotnie zupełnie niepotrzebne.Są to szkolenia telefoniczne, gdzie zostaje przysłana płyta i materiały oraz certyfikat. Panie, które dzwonią do nas powołują się (a raczej straszą) na instytucje, których nazw niestety nie można zapamiętać , w ogóle nawet nie wiem czy takie instytucje istnieją. Straszą kontrolami, inspektoratami, i innymi różnymi instytucjami gdy odmówi się szkolenia. Dziś rano miałam kolejny telefon z Katowic ( dokładnie z tego numeru telefonu 32 705 02 72), gdzie Pani poinformowała mnie, że już 3 razy odmówiłam szkolenia i prosiłam o wykreślenie mnie z bazy danych.. Poinformowała mnie również, że moja prośba została odrzucona przez jakiegoś głównego inspektora (czy sama nie wiem przez kogo bo oczywiście nazwa nie do zapamiętania) i teraz skoro odmówiłam trzy razy szkolenia przez telefon to będę musiała odbyć szkolenie stacjonarne za 1600 zł netto ! Moja odpowiedź oczywiście była jasna, że nie odbędę żądnego szkolenia, ponieważ takiego nie potrzebuję! Pani była bardzo oburzona i oczywiście strasząc mnie kolejny raz różnymi instytucjami usiłowała uzyskać moją zgodę. Gdy po jakimś czasie nie udawało jej się nakłonić mnie do tego szkolenia, postraszyła mnie, że sporządzi notatkę służbową! Rozmowa z Panem skłoniła mnie do tego aby prześledzić historię zapłat do tej firmy. Prócz mnie nakłaniają jeszcze dyrektora szkoły na takie szkolenia i niestety kilka razy dałyśmy się namówić.
Pierwsze szkolenie telefoniczne za które zapłaciłyśmy było ono w czerwcu 2015 jako firma DMS Consulting w kwocie 400 zł , w kolejnym roku 2016 jako firma IBM były to dwa szkolenia w sierpniu 420,00 i październiku 400,00 , w roku 2017 również dwa szkolenia październik 620,00, listopad 600,00. Została na nas ( na Stowarzyszenie) wystawiona faktura, za szkolenie, które w ogóle się nie odbyło w kwocie 690,00 zł, której nie zapłaciłam i obawiam się, że mogą być naliczane odsetki oraz, że zostanie ona przejęta przez firmę windykacyjną. Pani, która dziś do mnie dzwoniła poinformowała mnie również, że w poniedziałek dostanę przesyłkę z fakturą na 1600,00 zł za szkolenie stacjonarne w którym odmówiłam udziału.

Proszę o informacje co dalej robić?

Pozdrawiam Sylwia. (nazwisko znane redakcji)

Tymczasem na stronie głównej Instytutu Badań Marki sp.z.o.o. ukazał się komunikat następującej treści. Czyżby na potrzeby procesu sądowego, o ochronę dóbr osobistych, jaki wytoczył nam mec. Drzazga z Rybnika, który nie chciał nam podać nazwiska swojej MANDANTKI?

Wiktor Sobierajski

Informacja dla Klientów w sprawie nieuczciwych działań konkurenta

Szanowni Państwo, Instytut Badań Marki Sp. z o.o. zawiadamia, iż w ostatnim czasie powziął informacje o nieuczciwej działalności przedsiębiorcy, który podając się za Instytut Badań Marki (IBM) wprowadza w błąd kontrahentów, wysyłając i sprzedając własne materiały szkoleniowe, za które pobiera wynagrodzenie. Nie mają one nic wspólnego z usługami świadczonymi przez Nasz Instytut.

Osoby, które – na zlecenie ww. przedsiębiorcy – wykonują telefony do Klientów oferując szkolenia, deklarują rzekomą współpracę z Instytutem Badań Marki wskazując że: bądź rozliczają projekty zlecone przez Nasz Instytut, bądź w inny sposób obsługują Naszych Klientów.

Instytut Badań Marki oświadcza, że powyższe nie jest prawdą. Nasz Instytut swoich Klientów obsługuje samodzielnie i nie korzysta z usług innych firm czy pośredników. Każdorazowo usłyszenie takiego tłumaczenia jak powyżej, oznacza próbę wprowadzenia Państwa w błąd.

W takim stanie rzeczy, po otrzymaniu przesyłki, której oczekujecie Państwo od Instytutu Badań Marki, a która ma stanowić materiał do samokształcenia kierowanego, należy każdorazowo:

 1. Upewnić się, czy przysyłka na pewno została nadana przez Instytut Badań Marki Sp. z o.o.;
 2. Jeśli do przesyłki załączona jest faktura VAT, należy zweryfikować dane podmiotu, który ją wystawił i na rzecz którego ma zostać dokonana zapłata;
 3. W sytuacji gdy nadawcą przesyłki nie jest Nasz Instytut – należy odmówić przyjęcia przesyłki.

Uprzejmie prosimy, aby o każdym podejrzeniu próby wprowadzenia w błąd, poinformować Instytut Badań Marki poprzez przesłanie wiadomości na następujący adres e-mail: [email protected] lub zgłosić podejrzenie pod numerem telefonu: 33 / 482 48 88.

Naszym głównym celem jest świadczenie najwyższej jakości usług. Mając na uwadze przede wszystkim dobro i zadowolenie naszych Klientów, niezwłocznie reagujemy na sytuacje niezgodne z prawem, stąd informujemy, iż Nasz Instytut podjął już stosowne kroki prawne, mające na celu wyeliminowanie wyżej opisanego procederu.
Zarząd Instytutu Badań Marki

 1. | ID: efc9370f | #1

  Totalna ściema. Taką informację o podszywaniu się pod podmiot umieszcza się po to ,aby wyrobić sobie alibi przed ewentualnymi procesami za strony naciągniętych ludzi .Z przedstawionej sytuacji przez Panią Sylwię wynika ,iż możemy mieć do czynienia z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa.Aż prosi się ,aby złożyć w tej sprawie stosowne zawiadomienie do prokuratury.

 2. sekretariat
  | ID: ff9755fd | #2

  My również jesteśmy nękani przez tą firmę. Po ostatnim szkoleniu poszła do nich listem poleconym rezygnacja, a oni dalej dzwonią i próbują zastraszyć. Tak naprawdę umowy żadnej nie mamy, zgodziliśmy się na jedno szkolenie, a zrobiliśmy niestety chyba z cztery. Nie mamy zamiaru robić kolejnych szkoleń i płacić im więcej. Zobaczymy jak to się skończy.

 3. Anonim
  | ID: 711c67a2 | #3

  Do mnie dzwonił Instytut Technologii Szkoleniowej z Bielska-Białej, czy to zbieżność nazwy? Czy tak się teraz przedstawiają? Wyjątkowo niemiła Pani.

Komentarze są zamknięte