Prezydent: przestrzeganie prawa pracy ważne dla zrównoważonego rozwoju

Zastępca Naczelnego

Przestrzeganie prawa pracy jest ważne dla zrównoważonego rozwoju państwa – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda, przywołując słowa Lecha Kaczyńskiego, podczas gali konkursu „Pracodawca przyjazny pracownikom”.Prezydent uczestniczył w gali konkursu, po raz 10. organizowanego przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem prezydenta.

„Patrzę ze wzruszeniem na zdjęcia sprzed 10 lat, byłem wtedy już obecny w Pałacu Prezydenckim w styczniu 2008, kiedy pan prezydent prof. Lech Kaczyński po raz pierwszy z wielką radością wręczał te nagrody, te laury” – powiedział prezydent.

Przypomniał, że inicjatywa miała dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego wielkie znaczenie. „Był przecież nie tylko współpracownikiem +Solidarności+, tej podziemnej, która walczyła o byt polskiego państwa jako państwa suwerennego, niepodległego, o prawa pracowników, prawa człowieka; był także wiceprzewodniczącym +Solidarności+; był czynnym działaczem najwyższych struktur związku; był niezwykle zaangażowanym w sprawy pracownicze, uważając je za ważny element budowania nowoczesnego, dobrze rozwijającego się państwa” – powiedział.

 

„Wtedy, 21 stycznia 2008 r., tu, stojąc na tym miejscu, podkreślał, jak ważne jest to, aby prawo pracy istniało i aby prawo pracy było przestrzegane; (…) jak niezwykle jest to istotne dla zapewnienia zrównoważonego, dobrego, rozwoju państwa” – dodał.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności przez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.(PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Karolina Kropiwiec

Komentarze są zamknięte