Jaruzelski i Kiszczak będą pozbawieni stopni wojskowych

PAC1

Jerzy Bukowski, fot. YT

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się projektem pozwalającym na odebranie stopni wojskowych generałom Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi.


Jaruzelski przysłużył się jak najgorzej nie tylko Wojsku Polskiemu, ale i Polsce, więc pewną koniecznością historyczną jest zamknięcie tego tematu, jakim jest odebranie stopnia generalskiego. Jestem przekonany, że w ciągu najbliższych tygodni, myślę tu o trzech, czterech tygodniach, na Radzie Ministrów stanie projekt ustawy, która pozwoli na odebranie stopnia generalskiego takim osobom jak pan Jaruzelski czy pan Kiszczak – powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w programie Telewizji TVN 24 “Jeden na jeden”.

To bardzo dobra wiadomość w sprawie, o której pisałem tutaj wielokrotnie. Przypomnę więc tylko, że przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej projekt noweli ustawy o powszechnym obowiązku obrony przewiduje możliwość pozbawiania stopnia oficerskiego lub podoficerskiego – również pośmiertnie – osoby, które z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej oraz żołnierzy rezerwy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, albo pełnili służbę w organach bezpieczeństwa PRL w latach 1944-1990.

O takie właśnie wymierzenie sprawiedliwości historycznej zdrajcom polskiej racji stanu od dawna zabiegało Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, a obiecał je publicznie 13 grudnia 2016 roku były szef MON Antoni Macierewicz, którego zastępcą był Michał Dworczyk.

 

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

  1. Katerina Lesniak
    | ID: 0e3c34c7 | #1

    Pamiętam obydwu Panów bardzo dobrze jakkolwiek byłam tylko cywilem w okresie ich panowania ale chciałabym tylko się dowiedzieć jaką kożyść przyniesie to obywatelom Polskim ? Oboje są Panami już w późnym wieku i oboje odsunięci daleko od władzy i w tym wypadku ich rangi to raczej mają tylko rozpoznawczą wagę. Czy nie będzie to tylko niepotrzebne wydawanie pieniędzy podatnika i czasu organów Sądownictwa ? Przecież zabierze to cenny czas wielu osobom który można by przeznaczyć na pożyteczniejsze cele . Co nam to da ? Chyba tylko psychiczną satysfakcję i opróżnienie putej już kieszeni którą możnabyłoby wykożystać w lepszym celu np . Pomoc starszym ludziom czy nawet na prawdziwą naukę Historii Polski .

Komentarze są zamknięte