IBM sp. z.o.o nie daje o sobie zapomnieć

Zastępca Naczelnego1

Firma IBM sp.z.o.o, czyli Instytut Badań Marki z Sosnowca nie daje o sobie zapomnieć. Oto list naszej czytelniczki z województwa lubuskiego, która pochwaliła się wynikami swojego śledztwa. (foto: facebook)Witam serdecznie. Moja historia kontaktów z IBM jest żywcem wyjęta z czytanych relacji innych oszukanych przez daną firmę. W październiku skontaktowała się ze mną Pani Sabina Ziemińska tel 669-370-559 z InstytutuBadań Marki oferując atrakcyjne szkolenie, w atrakcyjnej cenie (690zł). W związku ze zmianami przepisów stało się ono podobno konieczne i wymagane – uwierzyłem. Uwierzyłem także, że jest szkoleniowcem firmy (teraz mocno wątpię w kompetencje tej Pani, gdyż z mojego śledztwa wynika, iż jej jedyne wykształcenie to zaoczna Policealna Szkoła Opiekuna w Domu Pomocy Społecznej w Zabrzu). Po jakimś czasie nie otrzymałem jednak certyfikatu za owe szkolenie a kolejne materiały szkoleniowe i kolejną fakturę. Po próbie wyjaśnienia tej sprawy otrzymałem informację, że jest to cykl szkoleń i zaczynając pierwsze wyraziłem na nie zgodę a przerwanie grozi karą pieniężną. Zażądałem przedstawiania mi umowy lub jakiegokolwiek pisma, który by to potwierdzał. Pani była agresywna i bardzo niemiła. Do dziś takiego pisma nie otrzymałem. Parę dni temu otrzymałem kolejny telefon, tym razem z rzekomego instytutu sprawującego nadzór. Dzwoniła Pani Barbara Kankowska. Poformowała mnie, że nie wywiązałem się z obowiązkowych szkoleń i jeżeli nie wykupię kolejnego obciążą mnie zwrotem za dotacje, z których rzekomo korzystałem. Widzę, że to ich stały, wyuczony tekst. Na szczęście natrafiłem na Pana artykuły i identyczne historie. Natrafiłem tez na ośrodek Sea Star, którego właścicielem jest bliźniacza firma DMS w Rybniku. Ze zdjęć umieszczonych na fb-kowej stronie IBM wnioskuję, że „dzielne przodowniczki pracy” otrzymują nagrody w postaci wczasów w ów ośrodku za naciągnie na te pseudo szkolenia nieświadomych klientów. Na zdjęciach nagrodzone: min. Barbara Kankowska, Joanna Anna Małek, Sabina Ziemińska.

https://www.facebook.com/1458164784484746/photos/rpp.1458164784484746/1791861177781770/?type=3&theater
Dziękuję za to co Pan robi. Proszę o więcej artykułów – może dzięki temu zgłosi się więcej poszkodowanych a każdy czytający będzie wiedział jak postępować z paniami które groźbą i szantażem zmuszają do wykupu bezużytecznych szkoleń.

imię i nazwisko znane redakcji

  1. Joanna
    | ID: c1e0f84b | #1

    Witam! Włąsnie przed chwilą miałam podobny telefon, w którym poinformowano mnie, że powinna zostać wobec mnie zakończona procedura wypisania z rejestru rozliczeń szkoleń, które są wymagane przez PIP. Aby to nastąpiło muszę przyjąć dokumenty (certyfikat zbiorczy, itd) – mogę dokumenty odebrać osobiście lub zostaną przesłane kurierem, za wszystko oczywiście muszę zapłacić 550zł, ale wtedy zostanę wykreślona z rejestru rozliczeń szkoleń i już nikt nie będzie mnie niepokoił telefonami (za jedyne 550zł…) Czy mogę coś z tym zrobić? Zgłosić gdzieś?

Komentarze są zamknięte