55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w czerwcu w Opolu

Zastępca Naczelnego

Koncert piłkarskich piosenek i przegląd związany ze stuleciem polskiej piosenki odbędą się podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Umowę ws. organizacji tegorocznej edycji imprezy podpisali w środę w Warszawie prezydent Opola i prezes TVP.„Tegoroczny 55. Festiwal Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki (…) odbędzie się w Opolu. Jest coś więcej, tegoroczny czerwcowy Festiwal w Opolu odbędzie się w czerwcu, między 8 a 10 czerwca” – zapowiedział na środowej konferencji prasowej prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. „Umówiliśmy się z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim, że zeszłoroczny kontredans wokół Festiwalu traktujemy jako zorganizowaną, przemyślaną i uzgodnioną akcję promocyjną Festiwalu w Opolu, króra wyszła na dobre chyba wszystkim – i Opolu, i Telewizji Polskiej, która umocniła swoją pozycję na rynku organizatora wielkich prestiżowych widowisk artystycznych muzycznych” – dodał.

Kurski zapowiedział, że podczas tegorocznego Festiwalu łącznie odbędzie się sześć koncertów, w tym tradycyjne koncerty debiutów i premier. Prócz tego „koncert przeglądowy najważniejszych wydarzeń w roku +Od Opola do Opola+ i trzy tematyczne koncerty, jeden związany z podsumowaniem jubileuszu 55-lecia Opola, drugi związany z przeglądem stulecia polskiej piosenki w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę i wydarzenie, które jest niepowtarzalne”.

„Cztery dni przed rozpoczęciem Mundialu w Rosji (…) będziemy mieli przegląd piłkarskich piosenek polskiej muzyki, od +Entliczka, pentliczka+ Bohdana Łazuki, przez +Futbol, futbol+ – (…) z 1974 roku Maryli Rodowicz i kilkanaście innych tego rodzaju wykonań. To będzie niezapomniany koncert” – dodał.

„Myślę, że to wszystko będzie naprawdę wspaniałe i jestem przekonany, że tegoroczny Festiwal przejdzie do historii i będzie zjawiskiem wyjątkowym. Czuwa nad nim i gwarantuje jakość tego projektu doskonały zestaw opiekunów artystycznych z Remigiuszem Trawińskim jako dyrektorem artystycznym. Ekipa sprawdziła się już w zeszłym roku, nie zmienia się zwycięskiej drużyny” – podkreślił.

Koncerty reżyserować będą Konrad Smuga, Bolesław Pawica i Beata Szymańska. „To ekipa, która gwarantuje artystyczną jakość” – ocenił Kurski.

Prezes TVP Kurski zapowiedział także, że Telewizja Polska wyprodukuje i umieści w wiosennej ramówce widowisko „Od Opola do Opola”. Program muzyczno-rozrywkowy, który wyreżyseruje Konrad Smuga, ma być „podprowadzeniem pod tegoroczne Opole”. Będzie pokazywany w niedzielę po serialu „Dziewczyny wojenne”, który wiosną także wróci na ekrany telewizorów.

Podczas tegorocznej edycji imprezy zostaną prócz tego odsłonięte kolejne gwiazdy w opolskiej Alei Gwiazd. Odbędzie się także tradycyjny Rajd Festiwalowy, w ramach którego festiwalowi wystartują w samochodach rajdowych.(PAP)

Martyna Olasz, Marek Szczepanik

Komentarze są zamknięte