Kędzierzyn-Koźle: skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych

Zastępca Naczelnego

Trwająca od trzech lat współpraca została przedłużona. Przez najbliższy rok każdy mieszkaniec miasta może skorzystać z darmowych porad prawnych, które są udzielane w urzędzie miasta. Nie ma żadnych ograniczeń co do materii i zakresu spraw oraz limitu udzielanych porad. Radcy prawni będą dyżurować w środy w urzędzie miasta przy ul. Piramowicza 32 w pokoju nr 207B (I piętro).– Jesteśmy jedną z nielicznych gmin w województwie opolskim, które zapewniają swoim mieszkańcom taką usługę. Cieszy się ona dużą popularnością – mówi prezydent Sabina Nowosielska.

Co roku radcy prawni obsługują około 600-700 mieszkańców. Problemy, z którymi przychodzą, dotyczą głównie prawa rodzinnego, kwestii zadłużenia, renegocjacji umów. Każda osoba może przyjść wielokrotnie, aby skonsultować kolejne kroki postępowania.

Porad udzielają panie Alicja Kunicka, Alicja Kaszta oraz Martyna Janikowska, które chętnie wskażą drogę postępowania czy pomogą napisać proste pisma procesowe. Aby umówić się na wizytę, należy najpierw zadzwonić pod numer 793 561 707. Poniżej znajduje się kalendarz z zaznaczonymi dniami, w których można zajrzeć do magistratu i uzyskać bezpłatną pomoc prawną.

źródło UM Kędzierzyna-Koźla

Komentarze są zamknięte