dr Jerzy Bukowski: Dlaczego dr Gowin milczy w sprawie prof. Jaskierni?

PAC2

Jerzy Bukowski, fot. YT

Jestem oburzony, że wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego doktor Jarosław Gowin nie zajął jeszcze pryncypialnego stanowiska w sprawie wyboru na dziekana Wydziału Prawa, Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach komunistycznego dygnitarza profesora Jerzego Jaskierni, który był wierny poprzedniemu ustrojowi aż do jego końca.


Być może szefa wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy Porozumienia bardziej interesowało w tym czasie polityczne łowiectwo, czyli kaperowanie do swojej partii dotychczasowego posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Mieczysława Baszki.

Czyżby biegły w etyce dr Gowin stawiał partyjny interes ponad skandal, jaki wydarzył się w Kielcach? A przecież tyle razy tak pięknie mówił o potrzebie zdekomunizowania wciąż przesiąkniętego duchem PRL środowiska akademickiego.

CZYTAJ TEŻ:

Adam Słomka: Premier Gowin zamiast skandalem w Kielcach zajmował się transferem posła PSL!

„Stróż prawości” po kielecku …

To kpina, że towarzysz Jerzy Jaskiernia został dziekanem na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach!

Adam Słomka: Kandydaci obywatelscy sędziowie Kurcyusz-Furmanik i Lewiński do KRS!

 

Rozumiem, że wybór prof. Jaskierni został dokonany zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym i minister nie ma tu wiele do powiedzenia, ale wyrażenie jednoznacznej opinii w takiej sytuacji powinno być jego moralnym oraz politycznym obowiązkiem.

 

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

  1. maria
    | ID: 0d314ace | #1

    Co na to wicepremier Jarosław Gowin ?? Co jest ważniejsze: Jaskiernia – dziekanem na uczelni w Kielcach – czy transfer posła z PSL do partii Gowina ???

  2. Jożin z bażin
    | ID: 79e20e6c | #2

    A cóż to takiego zrobił prof. Jaskiernia panu doktorowi Bukowskiemu, bo nie wiem??? Posła Piotrowicza się popiera to i prof. Jaskiernię trzeba zostawić w spokoju. Tak dla równowagi…

Komentarze są zamknięte