Dzień Seniora – bądź aktywny w jesieni życia!

Zastępca Naczelnego

W piątek 27 października, opolski ZUS organizuje „Dzień Seniora”. Akcja pod hasłem „Wyjdź z domu” realizowana jest we współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zapraszamy do Centrum Informacyjno-Edukacyjnego „Senior” w Opolu.

Dlaczego ZUS nie zbankrutuje? Od czego zależy wysokość emerytury? Po co waloryzować emerytury i renty? To tylko niektóre z pytań, na które gotowi są odpowiedzieć pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ramach akcji przygotowane będą stanowiska z poradnictwem z zakresu świadczeń przysługujących seniorom.

Eksperci ZUS, PFRON, NFZ oraz wielu innych instytucji będą do dyspozycji wszystkich Państwa, którzy zdecydujecie się odwiedzić Centrum Informacyjno-Edukacyjne „Senior” w Opolu przy ul. Nysy Łużyckiej 7A, w godz.: 10:00-14:30.

Akcja pod hasłem „Wyjdź z domu” to zachęta dla seniorów do aktywnego spędzenia tego dnia. To zaproszenie do tego, aby połączyć spacer z uzyskaniem wiedzy od wielu specjalistów w jednym miejscu. Nikt, kto zdecyduje się na udział w akcji „Wyjdź z domu” nie będzie zawiedziony. Można tylko zyskać.

Sebastian Szczurek
Rzecznik Regionalny ZUS
Województwa Opolskiego

Komentarze są zamknięte