„Do takiego wypadku nigdy nie powinno dojść”

Autor Obywatelski

– Do takiego wypadku nigdy nie powinno dojść. Myślę, że powinny być prześledzone wszystkie procedury i należy w końcu wyciągnąć wnioski takie, żeby do wypadków VIP-ów nie dochodziło. Z niepokojem trzeba odnotować, że jest to kolejny zdarzenie dotyczące najważniejszych osób w państwie – mówił w TVP Info, gen. Zbigniew Nowek, były szef Urzędu Ochrony Państwa i Agencji Wywiadu, komentując wypadek premier Beaty Szydło.

Gen. Zbigniew Nowek zwrócił uwagę, że do takiego wypadku, jakie miał miejsce w Oświęcimiu „nigdy nie powinno dojść”. – Myślę, że powinny być prześledzone wszystkie procedury i należy w końcu wyciągnąć wnioski takie, żeby do wypadku vipów nie dochodziło. Z niepokojem trzeba odnotować, że jest to kolejny zdarzenie dotyczące najważniejszych osób w państwie. A pamiętajmy, że kilka lat temu mieliśmy ogromną katastrofę – mówił generał.

Były szef UOP zastanawiał się czy Biuro Ochrony Rządu na ma odpowiednio opancerzone samochody. – Ze zdziwieniem odnotowuję, że funkcjonariusz BOR odniósł tak poważne obrażenia. BOR zawsze zapewniło nas, że samochody rządowej są najwyższej klasy. Wydaje mi się jednak, że to opancerzenie powinno być mocniejsze, tak, aby osoby wewnątrz tego najważniejszego pojazdu, były bezpieczne – podkreślał Nowek.

za www.tvp info.pl

Komentarze są zamknięte