Andrzej Duda pogratulował Donaldowi Trumpowi

Autor Obywatelski

Prezydent Andrzej00064he3ym8cxr1u-c122-f4 Duda w środę wieczorem pogratulował w rozmowie telefonicznej zwycięstwa w wyborach amerykańskiemu prezydentowi elektowi Donaldowi Trumpowi – poinformował w środę wieczorem na Twitterze dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Prezydent Duda zaprosił Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce, a prezydent-elekt zaprosił polskiego prezydenta do Stanów Zjednoczonych. „Będziemy poszukiwać terminów dla takiego spotkania albo w Stanach, albo w Polsce” – powiedział w środę PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Polski prezydent pogratulował Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich i wyraził wdzięczność za jego spotkanie z przedstawicielami Polonii w trakcie kampanii oraz przychylne słowa o Polsce – poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta.
Donald Trump – podała prezydencka kancelaria – zapewnił polskiego prezydenta, iż ceni polską społeczność w USA i jej wkład w rozwój amerykańskiego społeczeństwa i amerykańskiej gospodarki. „Podkreślił znaczenie Polski jako sojusznika USA i dodał, że za jego administracji Polska może liczyć na Stany Zjednoczone w każdym aspekcie dwustronnej współpracy” – czytamy w komunikacie.
Minister Szczerski pytany przez PAP, czy zapewnienia ze strony amerykańskiego prezydenta-elekta dotyczyły także decyzji warszawskiego szczytu NATO, odparł, iż Trump „podkreślał, że Polska jest cenionym przez niego sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i zapewnił o dobrej współpracy polsko-amerykańskiej za jego prezydentury”.

Wola rozmowy była obopólna – powiedział Szczerski pytany, z czyjej inicjatywy odbyła się środowa rozmowa telefoniczna. Szczerski ocenił rozmowę jako ciepłą i przyjacielską.
Donald Trump, który 8 listopada zwyciężył w wyborach prezydenta USA, obejmie ten urząd 20 stycznia 2017 r.

źródło: PAP

oprac. Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte