„Pan Profesore, kóra pisze doktorat i uwczesny Rektor UO prof. Nicieja”

Autor Obywatelski

Szanowny Cpobrane-1zytelniku. Zawsze decydujemy się na publikację materiałów w tzw. oryginale. Z szacunku do naszych korespondentów, czytelników i innych zdarza się nam poprawić np. błąd ortograficzny lub interpunkcyjny bądź tzw. literówkę. Wszak „polska język – trudna język”. Tym razem będzie inaczej, ponieważ nie śmiemy poprawiać tak zacnych „wysoko szkolonych” osób jak rzecznik pana rektora. Gdy przeczytałem odpowiedzi Macieja Kochańskiego, to od razu zrobiło się radośniej. Oto odpowiedź na nasze pytania skierowane do rektora Uniwersytetu Opolskiego Marka Masnyka. Odpowiedzi udzielił nie byle kto, bo Maciej Kochański Rzecznik Prasowy/ Asystent Rektora Uniwersytetu Opolskiego. Panu Maćkowi gratulujemy.

Wiktor Sobierajski
z-ca red nacz. ngopole.pl
tel. 511 902 889

Sz. P.
Marek Masnyk
Rektor
Uniwersytetu Opolskiego
Opole

Proszę o udzielenie odpowiedzi w trybie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo Prasowe dotyczące działalności emerytowanego profesora Andrzeja Gawdzika.

 – Czy prof. Andrzej Gawdzik skompromitowany profesor Uniwersytetu Opolskiego pełni jakąkolwiek funkcję na Uniwersytecie Opolskim? Jeżeli tak to jaką?
 – Na jakiej podstawie prawnej skompromitowany profesor Andrzej Gawdzik nadal zajmuje gabinet w budynku Uniwersytetu przy ulicy Dmowskiego 7-9. Czy pomieszczenie wynajmuje jako osoba prywatna czy jako „emerytowany profesor”, jak głosi wizytówka na jego drzwiach?
 – Czym zajmuje się skompromitowany „emerytowany profesor” Uniwersytetu Opolskiego? Przypomnę, że ciąży na nim prawomocny wyrok sądu związany z jego działalnością w ICSO Blachownia.
 – Czy osoba z prawomocnym wyrokiem sądowym, może być zatrudniona na uczelni?
Czy Andrzej Gawdzik prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym lub jakimkolwiek innym wydziale Uniwersytetu Opolskiego?
 – Czy Andrzej Gawdzik pobiera za swoje „usługi” jakiekolwiek wynagrodzenie z Uniwersytetu Opolskiego?
 – Czy w aktach osobowych profesora Andrzeja Gawdzika znajduje się oświadczenie o niekaralności? Jeżeli tak mam uzasadnione podejrzenie, że jest ono fałszywe.

Odpowiedź na powyższe pytania proszę przesłać na adres e-mail: [email protected], za co z góry dziękuję.

Dzień dobry,

odpowieadając na przesłane pytania:

Ad. 1. Nigetattachmid16149mpid5min1uidc4109a4e5fc5571be pełni żadnej funkcji.
Ad. 2. Tymczasowo zajmuje gabinet sprawując opiekę naukową nad jedną z asystentek, kóra pisze doktorat.
Ad. 3. [Pytanie jest niedookreslone, nie wiemy czym się zajmuje Pan Profesor.]
Ad. 4. Nie, osoba z prawomocnym wyrokiem nie może być zatrudniona na uczelni.
Ad. 5. Nie
Ad. 6. Nie
Ad. 7. W maju uwczesny Rektor UO prof. Nicieja wystąpił z zapytaniem o karalność Pana Profesora Gawdzika. Po otrzymaniu informacji potwierdzającej zapytanie został rozwiązany stosunek pracy z Panem Profesore.

pozdrawiam,

Maciej Kochański

Rzecznik Prasowy/ Asystent Rektora 
Uniwersytetu Opolskiego

Jako rodzic szesnastoletniej córki mocno zastanawiam się czy przekonywać moją latorośl do studiowania. No bo czegóż to uczą młodzież, na naszych uczelniach. A już na pewno nie będę jej namawiał do studiowania na Uniwersytecie Opolskim. I to z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że nie chciałbym aby moja córka pisała „ówczesny” przez „u”, drugi powód, znacznie poważniejszy, jest taki, że kierownictwo opolskiej uczelni to komunistyczny beton, który już dawno powinien zostać skruszony. Profesor Andrzej Gawdzik jest tego najlepszym przykładem. Jest on jednak z tzw. komunistycznego „układu”, który nigdy na Uniwersytecie Opolskim nie odszedł do lamusa.

Wiktor Sobierajski

Komentarze są zamknięte