V. Śląskie Targi Budowlane już za nami!

Autor Obywatelski

Trzy tysiąclogoe mieszkańców Opola i okolic odwiedziło V Śląskie Targi Budowlane, które odbyły się w domEXPO w ostatni weekend (21-23.10.2016). Na gości czekało 70 wystawców – producentów mebli, oświetlenia, wyposażenia wnętrz, ogrzewania. Poza tym – konkursy, warsztaty i loteria z nagrodami.

– Największą frekwencję odnotowaliśmy w niedzielę. Wówczas też na zwiedzających czekało najwięcej atrakcji, z loterią na czele. Wśród naszych gości rozlosowanych zostało 25 nagród – meble, obrazy i bony na zaprojektowanie wymarzonego wnętrza przez architektów – podsumowuje Zofia Olszewska, specjalistka ds.targów w domEXPO Opole.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji, i tym razem wyróżnić można kilka targowych „hitów”, czyli produktów które cieszyły się największym zainteresowaniem zwiedzających. – Były to produkty ze spieku kwarcowego oraz dwa produkty wykorzystujące efekt 3D – panele ścienne i wielkoformatowe trójwymiarowe puzzle o funkcji dekoracyjnej i edukacyjnej – dodaje Zofia Olszewska
z domEXPO.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty i pokazy, m.in. nakładania tynków dekoracyjnych czy malowania aerografem.

Na trzypoziomowej powierzchni Śląskich Targów Budowlanych goście mogli zarówno zapoznać się z najnowszymi trendami branży meblowej, wyposażenia wnętrz i budowlanej, jak i zakupić produkty w promocyjnych cenach czy skonsultować się z architektami i stylistami. Poza tym, wydarzenie było okazją do nawiązania relacji biznesowych między producentami i dystrybutorami.

Podczas targów tradycyjnie przyznane zostało Grand Prix. Tym razem wyróżnienie trafiło do firmy Perfekt Home z Opola za profesjonalną i kompleksową obsługę w branży wykończenia wnętrz. Statuetka Grand Prix jest o tyle ważna że została zaprojektowana i wykonana przez właściciela marki Glasimo specjalnie na potrzeby Śląskich Targów Budowlanych. Impreza odbyła się pod Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opole, przy współpracy z partnerami – Izbą Gospodarczą Śląsk oraz Politechniką Opolską.

Kolejne, VI Śląskie Targi Budowlane, odbędą się już w marcu 2017 r.

Zofia Olszewska

Komentarze są zamknięte