Proślice: powstaną stanowiska ornitologiczne

Autor Obywatelski

Pałac ProślicePo modernizacji parku w Proślicach koło Byczyny, gdzie znajduje się jedno z największych w Europie skupisk słowika szarego, czas na stanowiska ornitologiczne. Te zostaną wybudowane do wiosny przyszłego roku.
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dolina Słowika, stara się również o uznanie tego miejsca za strefę ochrony miejsc lęgowych ptaków. Ostateczna decyzja należy do ministra środowiska.

– Wiosną rozpoczęliśmy prace związane z uporządkowaniem tego terenu i przywróceniem go turystom – mówi Agnieszka Lemańczyk, prezes stowarzyszenia.
– Wzmianki o słowikach w naszej miejscowości pochodzą z czasów kiedy pałac należał do rodziny Watzdorfów. Projekt dotyczy modernizacji tego miejsca, oczyszczenia stawu i przygotowania go do potrzeb turystycznych. Chcemy zakupić łódkę i dodatkowe ławki. – dodaje Lemańczyk.

Dodajmy, że późnobarokowy pałac w Proślicach obok którego znajdują się miejsca lęgowe w ostatnich latach został wyremontowany i jest jedną z atrakcji turystycznych na terenie gminy Byczyna.

Radio Opole

oprac. W.S

Komentarze są zamknięte